Youtube

Youtube Sosyal Medya Paylaşımları Nasıl Yapılmalı?

Youtube Sosyal Medya Paylaşımları Nasıl Yapılmalı?

 

Youtube uygulamasına sadece video yüklemekle iş bitmez. Bu işin “teşvik etme” boyutu da vardır. Videoların diğer sosyal medya ağlarında paylaşılması, videonun popülerliğini artırır. Böylece videolar daha çok tıklanır, daha çok insana ulaşır. Ayrıca kullanıcılar video altına yorum atabilir, videoyu beğenebilir ve kanala abone olan kişi sayısı artış gösterebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus videonun kaliteli bir şekilde kullanıcılara sunulmasıdır. Aşağıdaki adımlar uygulanarak kullanıcılar video paylaşımına teşvik edilebilir.

Adım 1: İçeriğini Web Sitesinde Açıklanması

Eğer videonun içeriğindeki bilgiler spoiler verilmeden web sitesinde açıklanırsa, kullanıcılar videoya daha kolay erişir. Böylece videoları izleyen kullanıcılar, video hakkında bilgi alır ve bu videoları beğendiği takdirde sosyal medya üzerinde paylaşılır. Tüm bunların sonucunda, videolar daha çok kitleye ulaşır.

Adım 2: Video Paylaşılabilecek Ağların Belirlenmesi

Videoların popüler bir ağ üzerinden paylaşılması, videoların daha çok kitleye ulaşmasını sağlar. Örneğin; videoyu instagram üzerinden paylaşmak, hiç tanınmayan bir ağ üzerinde paylaşılmasından daha fazla kullanıcı kitlesi getirir. Bu yüzden bu ağlar için bir araştırma yapılmalıdır.

Adım 3: Videonun İş Ortağı Adayları ile Paylaşılması

Video paylaşımları için bir iş ortağının bu paylaşımlar üzerinde yardımcı olması, video paylaşımlarının sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılmasını sağlayabilir. Bunun için, öncelikle bir iş ortağı adayı bulunmalı, daha sonra bu videolar onun sosyal medya hesabında paylaşılmalıdır. Böylece video daha fazla kitleye ulaşır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu