Youtube

YouTube Hesabı Nasıl Güvene Alınır?

 

YouTube birçok kişinin sıkça kullandığı bir video izleme platformudur. Bu platform sayesinde isteyen kendi videolarını yükler isteyen o videoları izler. Bu platformda birçok kanal sahibi bulunmaktadır ve bazı kişiler tarafından bu kanallar çalınabilmektedir. Bu kanalların çalınmaması için en iyi şekilde YouTube hesabını yani buna bağlı olarak Google hesabını güvende tutmak gerekir. Bu yazıda YouTube hesabınızı nasıl güvende tutabileceğinizden bahsedeceğiz.

Özel Bir Şifre Belirlemek

YouTube hesabınızı güvene almanın en temel yolu şifrelerden geçer. Yani YouTube hesabınıza bağlı Google hesabınızın iyi bir şifreye ihtiyacı vardır. Eğer değişik ve bilinmeyen bir şifre belirleyemezseniz hesabınızın çalınma ihtimali çok yüksek olur. Şunları uygularsanız şifrenizi çok iyi bir hale getirebilirsiniz:

-Şifrenizde kesinlikle adınız ve doğum tarihiniz gibi bilgiler bulunmamalıdır. Bunlar sizin şifrenizi ele verebilir.

-Şifreniz daha önce kullandığınız şifrelere benzememelidir. Eğer farklı bir şifre kullanırsanız çalınma ihtimalini en aza indirirsiniz.

-Şifrenizde 123 veya abc gibi sıralı karakterlerden uzak durun. Bunlar en basit şifrelerdendir. Olabildiğince sıralı karakter bulundurmayın.

Bunları yaparsanız şifrenizi en iyi dereceye getirebilirsiniz. Ayrıca şifrenizi kimseyle paylaşmamalısınız.

Telefonunuz İle Koruma Altına Alma

YouTube hesabınıza kayıtlı olan Google hesabınıza telefonunuzu ekleyerek bir doğrulama yapabilirsiniz. Bu doğrulamayı şu şekilde açabilirsiniz:

-Öncelikle gmail.com sitesine gidin ve YouTube hesabınıza kayıtlı olan Google hesabınızla giriş yapın. Ardından sağ üstten hesabınızın profil fotoğrafına tıklayın ve google hesabınızı yönetin seçeneğine tıklayın.

-Ardından çıkan ekrandan sol bölümde yer alan güvenlik seçeneğine tıklayın. Buradan Google’da oturum açma başlığının altında bulunan oturum açmak için telefonunuzu kullanın seçeneğine tıklayın.

-Çıkan bölümde mavi butona basarak kuruluma geçin. Burada sizden Google hesabınızın şifresini girmenizi isteyecektir. Şifreyi girin ve ileri tuşuna basın.

-Burada size daha önce Google hesabınıza giriş yaptığınız telefonları gösterecektir. Hangisi ile doğrulama yapmak istiyorsanız seçin ve sağ alttaki sonraki seçeneğine tıklayın. Gelen ekrandaki Google hesabının size ait olduğundan emin olun ve sonraki seçeneğine tıklayın.

-Burada size ilk denemeyi yaptıracaktır. Telefonunuzu açın ve evet seçeneğine basın. Buradan telefonunuzu onaylayın ve daha sonra aç seçeneğine basın. Doğrulamanız açıldı!

2 Adımlı Doğrulama

Bu doğrulama çoğu kişi tarafından kullanılmasa da hesabınızın güvenliği için çok önemlidir. Bu doğrulamayı açmak için şu adımları uygulamalısınız:
-Gmail.com sitesine girip telefon doğrulamasındaki gibi güvenlik yerine gelin. Buradan telefon doğrulaması seçeneğinin altında bulunan 2 adımlı doğrulama seçeneğine tıklayın.

-Daha sonra başlayın seçeneğine tıklayın. Buradan bir telefon seçmeniz gerekecek. Telefonunuzu seçtikten sonra şimdi dene seçeneğine tıklayın.

-Ardından telefonunuzu açın ve evet tuşuna tıklayın. Burada telefonunuz onaylanacak. Ardından siteye telefon numaranızı girerek telefonunuza gelen kodu girin.

-Bunları yaptıktan sonra etkinleştir seçeneğine tıklayarak 2 adımlı doğrulamayı açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu