Youtube

Youtube Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Youtube Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

 

Bu konuya geçmeden önce Youtube uygulamasında anahtar kelimenin ne olduğunun bilinmesinde fayda var. Anahtar kelime, Youtube uygulaması üzerinde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen popüler kelimelerdir. Yani kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilen videoların konu başlığı da denebilir.

Adım 1: Youtube Arama Motorundan Popüler Kelime Araştırması Yapmak

Youtube arama motoruna girilen bir harf bile birçok video başlığı ya da içeriği hakkında bilgi vermekte. Ama yine de tam bir kelime yazmakta fayda var. Örneğin; Youtube arama motoruna sadece “exc” yazılması bile kullanıcıların istanbul escort karşısına “excel” ile alakalı pek çok popüler video listesi çıkarır. Daha farklı bir örnek verilirse; “Recep” yazıldığında kullanıcıların karşısına çıkan “Recep İvedik” değil “Recep Tayyip Erdoğan” olmakta. Yani özetle; Youtube, insanların en çok ziyaret ettiği videoların anahtar kavramlarını en üstte vermekte. Bu yüzden kullanıcılar alanlarına uygun olacak şekilde Youtube arama motorunda bir kelime araştırması yaparak bir liste oluşturmalıdır.

Adım 2: Anahtar Kelime Listesinden En Uygun Olanı Seçmek

Bu adım ilk adıma göre oldukça kolaydır. Burada dikkat edilmesi gereken çok fazla rekabet içeren konuları tercih etmemek. Bu yüzden yapılması gereken tek şey seçilen anahtar kelimenin sağına:youtube.*” yazmak. Böylece bu anahtar kelimeye dair Youtube üzerinde ne kadar sonuç var görülebilir.

medyum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu