Youtube

Youtube’da Kaliteli Video Nasıl Yapılır?

Youtube’da Kaliteli Video Nasıl Yapılır?

 

Youtube üzerinden videoların görüntülenebilmesi ve popüler olması için o videonun kaliteli bir şekilde hazırlanması gerekir. Tabii burada kaliteden kastedilen şey sadece ekran çözünürlüğü değildir. Aşağıdaki adımlar uygulanarak kaliteli bir Youtube videosu hazırlanabilir.

Adım 1: Konu Belirlenmesi

Popüler ve ihtiyaç duyulan konuların belirlenmesi videonun kalitesini artıracaktır. Bu oldukça önemli bir adım olup bu tarz konuların belirlenmesi videoya olan ilgiyi artıracaktır.

Adım 2: Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelimelerin kullanılması, videoların bulunabilirliğini artırabilir. Bu da videonun kaliteli bir konuma ulaşmasını sağlar. Ayrıca anahtar kelimenin doğru kullanılması ile video, popülerlik listesinde ilk sırada yer alabilir.

Adım 3: Video Başlığı Seçimi

Video başlığının ilgi çekici bir şekilde tasarlanması da videonun kalitesini artıran unsurlardandır. Hatta video başlığında anahtar kelime kullanımı, videonun arama motorunda ilk sıralarda yer almasını sağlayabilir.

Adım 4: Senaryo Oluşturma

Videoya başlamadan önce bir prova yapılmalıdır. Böylece videoda takılmadan ilerlenebilir. Ayrıca bu şekilde, kullanıcıları sıkmayacak bir senaryoya ön hazırlık yapılabilir.

Adım 5: Doğru Kamera, Doğru Mekân, Doğru Aydınlatma, Doğru Ses Kaydı

Kameranın dengelenmesi ve çekim kalitesi yüksek olmalıdır. Doğru bir yer olarak sakin bir yer seçilebilir. Çekimin karanlık bir yerde olmaması için doğru bir şekilde aydınlatma yapılmalıdır. Çekim esnasında ses kaydı düzgün, cızırtı olmadan alınması gerekir.

Adım 6: Küçük Resim Alma

Video çekim işlemi tamamlandıktan sonra video ön kapak fotoğrafı için videodan ilgi çekici bir ekran görüntüsü alınmalıdır. Bu küçük resme video başlığı da eklenebilir.

Kaynak : youtubemp3donusturucu.co

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları