Youtube

Youtube’dan Videolarda Eğlenceli Kısımları Gösteren Yeni Özellik Geliyor

Youtube’dan Videolarda Eğlenceli Kısımları Gösteren Yeni Özellik Geliyor

 

Youtube tarafından yeni yayınlanan özellik ile birlikte kullanıcıların videolardaki en eğlenceli kısımları görmesi mümkün oluyor. Aynı zamanda buna ek olarak iki yeni özellik de kullanıma sunuluyor.

Youtube, dünyanın en büyük video yükleme platformudur. Platformda birtakım yeni özellikler kullanıma sunuldu. Bu özellikler arasında en fazla ilgi çeken özellik ise kullanıcılara izledikleri videonun en popüler kısımlarını gösteren özellik oldu.

Videonun en popüler kısımları gri renkle vurgulanacak ve kullanıcı her bir noktanın kaç kez görüntülendiğini görebilecek. Yeni özellik test edilmek üzere deneniyor ve gelecekte küresel ölçekte uygulanacaktır. Bir videonun en popüler kısımları, video oynatıcının altında gösterilen “en popüler” kısmında görülebilir.

Video’nun En Fazla İzlenen Bölümleri Görülebilir

YouTube video oynatıcı artık kullanıcıların izledikleri videonun en popüler kısımlarını görmelerini sağlayacak, videonun en popüler yerlerini gösteren bir özellik içeriyor. Videonun en popüler bölümleri vurgulanacak ve kullanıcı videonun o bölümüne atlamak için bu bölümlere tıklayabilecek.

Youtube’da izlenen herhangi bir videoda en fazla yeniden oynatılan bölümleri görmek mümkün olacak. Kullanıcılar herhangi bir video izlerken bu videoda diğer kullanıcıların en fazla izlediği veya yeniden oynattığı kısımları görmesi sağlanıyor. Youtube’un Android, IOS ve masaüstü versiyonlarında bu özellik kullanıma sunuldu.

Mobil Cihazlarda Döngü Özelliği Kullanıma Sunuldu

Youtube’un masaüstü versiyonunda kullanılabilen döngüye al özelliği ile kullanıcılar bir video bittikten sonra otomatik olarak yeniden oynatılmasını sağlayabiliyor. Ancak bu özellik mobil versiyonda yoktu. Yeni güncelleme ile birlikte mobil Youtube versiyonlarında da döngüye al özelliği kullanılabilir. Müzik videoları, eğlence videoları, spor videoları ve her türlü video bu sayede otomatik olarak baştan oynatılabiliyor.

Tam Ekran Özellikleri

Youtube’a gelen güncellemeler, kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde öne çıkıyor. Bunlardan birisi de tam ekranda daha fazla işlem yapabilme seçeneğidir. Artık kullanıcılar tam ekrandayken hem beğenme hem de beğenmeme butonlarına basabilir. Aynı zamanda videolara tam ekrandan çıkmadan yorum da yapılabilir. Bunların yanı sıra videoları kolay bir şekilde oynatma listesine eklemek de mümkün oluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu