instagram

İnstagram’da Kaç Hesabınız Olabilir?

İnstagram’da Kaç Hesabınız Olabilir?

 

Günümüzde artık herkesin ihtiyaç duyduğu mecraların başında sosyal medya yer almaktadır. Televizyon kültürünün azalması nedeni ile insanlar farklı alanlara yönelmekte ve saatlerce dizi beklemek ve bitmek bilmeyen reklamları izlemek yerine sosyal medyada youtube, twitter, facebook, instagram gibi mecralarda vakit geçirmektedir. Sosyal medyada en popüler mecraların başında şüphesiz instagram gelmektedir. Kişiler instagramda diledikleri sayıda hesaba sahip olabilir.

İnstagram kişilerin sosyal hayatından esintileri dilediği gibi paylaştığı bir platform haline dönüşmüştür. Türkiye’ye giriş yaptığı günden beri muadillerine nazaran çok daha önde olan instagram herkes tarafından kullanılmaktadır. İnstagramın kolay kullanım şekli insanlara hitap eden yapısı ve instagramın eklediği birçok yeni özellik sayesinde popüleritesi git gide artmaktadır. Herkesin minimum 1 hesabının bulunduğu instagramda peki kaç hesabımız olmalıdır? Genellikler kullanıcılar asıl profil oluşturmakta ve stalk yapmak amacıyla farklı profillerde oluşturmaktadır.

Rahatça Stalk Yapmak

İnstagram kullanıcıları asıl profillerini kullanırken merak ettiği ve adının görünmesini istemediği durumlarda stalk hesabı oluşturmaktadır. Stalk hesabı sayesinde anonim olarak dolaşmakta eski sevgili, potansiyel sevgili adayları ve birçok kişiyi rahatça takip etmekte ve dilediği mesajları kendi adının geçmeyeceğini bilerek cesurca atmaktadır. Asıl hesaplara ek olarak kurulan stalk hesapları bazen 5-6 yı bulmakta ve kişi kendisine birçok instagram hesabı açmış olmaktadır. Kolayca açılabilen instagram hesapları sayesinde kişileri farklı hesaplar kurarak özgürce hareket etmektedirler.

Fazla Hesap Açmak Asıl Hesabı Etkiler Mi?

İnstagram kullanım amacı olarak size farklı hesap seçenekleri sunmaktadır ve sizin açmış olduğunuz hesaplara bir limit veya engel koymamaktadır. Bu nedenle businnes hesabı, kişisel hesap veya tanıtım hesapları, ticari hesaplar gibi birçok hesap açabilirsiniz. Kendi adınızı kullanmadığınız anonim hesaplar açabilir ve instagramın güvenlik politikalarını zedelemeden istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İnstagram hesaplarınız eğer instagramın güvenlik politikalarını etkileyecek hareketler içerisine girer ise maalesef kısıtlanabilir, kapatılabilir veya dondurulabilir. Bu nedenle stalk hesaplarınızla dahi kişileri takip ederken rahatsızlık boyutuna ulaşmamaya dikkat etmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. Eğer bir iş hesabınız yok ise kişisel hesabınıza ek olarak bir stalk hesabı açabilir ve rahatça istediğiniz kişileri takip edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu