instagram

İnstagram Hesabı Nasıl Güvene Alınır?

İnstagram Hesabı Nasıl Güvene Alınır?

 

Günümüzde sosyal medyada ne kadar fazla güvenlik önlemleri alınsa da hala hesapların çalınma durumu ile karşılaşılabiliyor. Eğer hesabınızı güzel ve doğru bir şekilde güvende tutarsanız bu gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Bu yazıda sizlere İnstagram hesabınızı nasıl güvene alacağınızı anlatacağız.

Şifre Belirlemek

Şifreler çok önemlidir. Eğer herkesin şifresine benzer şifreler kullanıyorsanız bunlar İnstagram hesabınızın çalınmasını kolaylaştıracaktır.

Şifrenizi belirlemek için Google tarafından önerilen şifrelerden birini kullanabilirsiniz. Bunun yanında kendinize özel ve kimsenin bilmediği bir şifre de işinizi görecektir.

Örneğin şifreniz 123ahmet gibi bir şifre olmamalıdır. Bu gibi şifreler kolay şifrelerdir. Bunun yerine daha karmaşık ve aynı zamanda aklınızda kalabilen bir şifre daha iyi olacaktır.

Telefon Doğrulaması

Telefon doğrulaması İnstagram hesabınızın güvende kalabilmesi için en önemli güvenlik önlemlerinden biridir. Bunu yapmak için şu işlemleri uygulamalısınız:
-İnstagram uygulamanıza giriş yapmalı ve profil bölümüne gelmelisiniz.

-Burada ekranı sağdan sola doğru kaydırarak bir bölümü açmalısınız. Burada en aşağıda bulunan ayarlar seçeneğine tıklamalısınız.

-Daha sonra karşınıza gelen yerden güvenlik bölümüne girmelisiniz. Ardından 2 faktörlü kimlik doğrulaması yerine girerek kısa mesaj seçeneğine tıklayın.

-Burada sizin İnstagram’da bulunan telefon numaranıza bir kod gönderilecektir. Bu kodu gelen ekrana yazarak telefon doğrulamasını yapabilirsiniz.

Kimlik Doğrulama Uygulaması

Kimlik doğrulama uygulaması İnstagram tarafından önerilen ve İnstagram hesabınızın güvenliği için en iyi seçeneklerden biridir. Bu kimlik doğrulama uygulamasını Google Play Store uygulamasında Google Authenticator olarak aratarak bulabilirsiniz. Ardından bu uygulamayı indirmelisiniz. Doğrulamayı açmak için şu adımları uygulamalısınız:
-Aynı telefon doğrulamasındaki gibi işlemleri uygulayarak 2 faktörlü doğrulama bölümüne gelin. Burada kısa mesaj yazısının üstünde bulunan kimlik doğrulama uygulaması seçeneğine tıklayın.

-Bu bölüme tıkladıktan sonra ileri seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra sizi doğrulama uygulamasına götürecektir.

-Burada hesabınızın adı ile anahtarı kaydetmeniz için onay istenecektir. Buna tamam demelisiniz. Ardından hesabınızın isminin altındaki kodu İnstagram uygulamasına dönerek girmelisiniz.

-Girdikten sonra tamam diyerek devam edin. Karşınıza kurtarma kodları çıkacaktır. Bunları bir yere kaydetmeliniz. Eğer olur da hesabınıza giriş yapamazsanız bu kodlar sizin işinizi görecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu