instagram

Instagram Hesabınız Neden Kapatılılır

Instagram Hesabınız Neden Kapatılılır

 

Instagram Topluluk Yönergeleri, birçok farklı konuda ayrıntılı bilgi sağlar. Aralarında; İnsan ve hayvan hakları Irkçılık, din, dil ve renk Ayrımcılık Müstehcenlik ve iftira Reklam ve spam gönderme Cinsellik ve pornografi Sahte hesap ve sahte ticaret Yasaklanmış ürün ve hizmetlerin piyasaya sürülmesi Dolandırıcılığa dayalı mesajlar Bunlar, Instagram topluluğunun önemli politikalarıdır. Bu nedenle kuralları çiğnemek hesabınızın akıbetinin en önemli sebebidir. Raporlara göre, hesabınıza süresiz veda edebilirsiniz.

Hesabın Kapatılmasının Ana Nedenleri

 

Yapay Abone İşlemleri, Yapay yorumlar veya video görüntülemeleri, birisinin hesabınızı bilerek sahte hesap olarak şikâyet etmesi, Instagram ile ilgili teknik hatalar gibi sorunlarda hesabınızı İnstagram kapatabilmektedir. Hesabınız bu ve benzeri nedenlerle kapatılmışsa, hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiğiniz için kapatılmıştır” mesajını görürsünüz. Ama bu elbette dünyanın sonu anlamına gelmiyor. Bu bildirimin altında iptal ve daha fazla bilgi olarak iki seçenek görünür. İptal derseniz ekranı kapatıyorsunuz ama hiçbir çözüme ulaşamıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi’ye tıklamak, hesabınızın neden kapatıldığı hakkında size bilgi verecektir. Instagram hesabı, diğer hesapların kimliğine bürünmek için de devre dışı bırakılabilir. Ancak bunu kanıtlamak zor olabilir. Çünkü Instagram’da başkaları tarafından taklit edilse de birçok kişinin aslında kendi kapalı hesaplarının olduğu ortaya çıktı. Sahte hesaplar Instagram’a şikayet edilecek ve kapatılacak.

Telif Hakkı İhlali Nedeniyle Hesap Kapatma

 

Telif hakkı ihlali nedeniyle Instagram hesabının kapatılması da son zamanlarda oldukça yaygın bir durum haline geldi. Telif hakkı, günümüzde çok daha önemli hale geldiğinden, Instagram gibi son derece popüler platformlarda çok önemlidir. Örneğin bir video kaydettiniz ve YouTube’dan indirdiğiniz müzikle birleştirmek ve Instagram hesabınızda paylaşmak istediniz. Muhtemelen indirirken Instagram’ın buna izin vermediğini, telif hakkı ihlali nedeniyle videonuzu indiremediğinizi göreceksiniz. Ancak bu noktada yüklense bile, videonuzun kaldırıldığına ve telif hakkı nedeniyle kaldırıldığına dair bir mesaj alacaksınız. Birçok müzik kanalı ücretsiz ve telifsiz müzik sunar, bunları kullanmayı deneyebilirsiniz. Telif hakkını art arda birden çok kez ihlal ederseniz, hesabınız tekrar açılmadan kısa süre içerisinde kapatılabilir. Bundan kaçınmak ve bu durumda kalmamak için kesinlikle telif haklarına dikkat etmeli, müzik veya videolarınızı özenle seçmelisiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu