instagram

İnstagram’a Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram’a Nasıl Reklam Verilir?


Birçok kişinin sıkça kullandığı İnstagram’ın sunduğu reklam imkânları sayesinde siz de gelişebilirsiniz. Bu yazıda İnstagram’a nasıl reklam vereceğinizi anlatacağız.

İnstagram Reklam Verme Aşamaları

-İlk olarak instagram uygulamanızın en güncel durumda olduğunuzu kontrol edin. Daha sonra uygulamayı açın.

-Ardından eğer hesabınız profesyonel hesap ise bunu tekrar ayarlamanıza gerek yoktur. Ama profesyonel hesap değilse şu adımları uygulayarak hesabınızı profesyonel hesap yapınız:

Profesyonel Hesap Yapımı

-Sağ aşağıda bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın. Daha sonra çıkan yerde ekranı sağdan sola doğru kaydırın. Ayarlar yazısına tıklayıp hesap seçeneğine gelin.

-En aşağıya kadar inin. Aşağıda rengi mavi olan profesyonel hesaba geçiş yap yazısına tıklayın. Buradan bir işletme değilseniz içerik üreticisi seçeneğini seçin.

-Ardından gelen yönergelere ileri diyerek profesyonel hesabınızı oluşturun.

-Profesyonel hesaba geçtikten sonra bir gönderinize tıklayın. Gönderinin sağ altında mavi butonda reklam oluştur seçeneğine tıklayın.

-Buradan sağa doğru kaydırarak tek tek gereken yerleri doldurun.

-Ardından çıkan yerde kendinize uygun olan kitleyi seçin. Kitle seçiminizi yaptıktan sonra kaç gün reklam yapacağınızı ve bütçenizi belirleyiniz.

-Kart bilgilerini girerek en son tanıtım oluştura basın.

-Kısa sürede tanıtımınızı onaylayacaklardır. Eğer kartınızda fazla para varsa ve gün seçimini yanlış yaptıysanız bu sizin sorumluluğunuzdadır. Bu yüzden her detayı dikkatlice girmelisiniz.

İnstagram Reklamlarının Yararları Nelerdir?

-Bir siteyi veya profili tanıtmakta en etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntem ile çok fazla para ödemeden takipçi ve müşteri kazanabilirsiniz.

-Bu yöntem güvenilir bir yöntemdir. Eğer bir sayfayla anlaşıp parayı ödedikten sonra sizin reklamınızı yapmazsa bu sıkıntılı bir durumdur. Paranızı kaybetmemek ve reklam yaptırmak için bu şekilde reklam yapabilirsiniz.

-Her bütçeye uygun şekilde reklam verebiliyorsunuz. Bu da size maddi bir zarar veremez. Gereken kadar reklam verirsiniz.

-Bu reklam sayesinde gelen takipçiler kalıcı olarak gelir. Çekiliş ve diğer türlü yerlerden gelen takipçiler bir zaman sonra gidebiliyor. Bu yöntem ile eğer doğru kitleye erişebilirseniz takipçileriniz kalıcı olur. Bu da size yarar sağlar. Eğer para kazanıyorsanız bu kolaylaşır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu