instagram

İnstagram Hesabında Keşfete Düşmek 

İnstagram Hesabında Keşfete Düşmek 

 

İnstagramda, keşfete düşmek demek, kullanılan hesabın, pek çok insan tarafından dikkat çekmesi anlamına gelir. Bu da gerek kişisel gerek marka olarak kullanılan hesaplar açısından oldukça avantajlı bir durum. Fakat keşfete düşmek tabi ki yeni açılmış bir hesap için zaman alabilir. Öncelikle belirli bir takipçi sayısına ulaşmak ve erişimin artması gerekir.

İnstagram’da Erişimin Artması İçin Yapılabilecekler 

İnstagram hesabı açıldıktan sonra, sık sık paylaşım yapmak, kısa sürede takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır. Öncelikle İnstagram hesabının aktif şekilde kullanılması gerekir. Sık sık paylaşım yapmak ve bu paylaşımların sayfanın içeriğine uygun olması gerekir. Paylaşım yapılan video veya fotoğrafın ilk saatlerde beğeni alması oldukça önemli keşfete düşebilmek için. Bunun için takipçi kitlesinin daha aktif olduğu saatlerde paylaşım yapmak daha doğru olacaktır. Eğer kullanılan hesap profesyonel bir İnstagram hesabı ise istatistik kısmından kullanıcıların daha aktif olduğu zaman dilimine bakılabilir.

Hastag Kullanımının Önemi

Aynı zamanda paylaşım yapılan fotoğrafların altına hastag kullanmak oldukça önemli. Bu hastagler paylaşılan görsel ve sayfa içeriğiyle alakalı olmalı. Gündemde olan konuları da içermeli aynı zamanda. Fazla uzun olmamalı hastagler. Alttaki açıklama kısmı yerine, yorum kısmında hastag kullanmak daha doğru olacaktır. Bu şekilde hastag kullanımı ile takipçi ve beğeni sayısı artmış olur. Daha fazla kişiye erişim sağlanır. Sayfanın algoritması yükselir ve keşfete düşme ihtimali oldukça artar.

Paylaşımlar Nasıl Olmalı 

Yapılan fotoğraf ve videoların görüntü kalitesi güzel olmalı. İçerikler, İlgi çekici ve özgün olmalı. Yapılan paylaşımların altına anlaşılır ve sıkmayacak şekilde açıklamalar yapmak faydalı olacaktır. Bu şekilde insanlar için daha net bir sayfa oluşturuluş olur. Sık sık video paylaşmakta, insanların daha çok ilgisini çekecektir.

Keşfet İçin Hile Kullanma 

Özellikle sayfasını yeni açan kişilerin, takipçi ya da beğeni satın alma gibi başvurdukları bir yöntemdir İnstagram hilesi. Fakat kesinlikle etkili bir yöntem değildir. Takipçi ya da beğeni yapan kişiler gerçek değilse eğer, bu sayfanın keşfete düşmesine yardımcı olmayacaktır. Önemli olan gerçek bir kitle tarafından beğenilerek sayfanın öne çıkmasını sağlamak. Ayrıca hile yapanlar için cezalarda verilebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu