instagram

İnstagram Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır?

İnstagram Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde İnstagram, oldukça sık kullanılan bir sosyal medya platformu. İnstagram kullanıcıları Belirli bir kitleye ulaşarak, tanıdıktan sonra hesaplarının gerçek olduğunu belli etmek amacıyla, mavi tik alma ihtiyacı duyuyorlar.

Güven sağlama açısından mavi tik, önemli ve günümüzde sıkça tercih edilir hale geldi. Daha önce
İnstagram, mavi tiki belirli kurallar dahilinde otomatik olarak veriyordu. Fakat günümüzde bu durum değişti. Alabilmek için öncelikle başvuru yapmak ve belirli kuralları karşılayabilmek gerekiyor.

Mavi Tik Alma Aşamaları 

Mavi tik alabilmek için öncelikle başvuru yapmak gerekiyor. Bunu yapabilmek için İnstagramda ayarlar bölümüne gelmek gerekiyor. Daha sonra burada bulunan doğrulama seçeneğine tıklayarak, gerekli isim soy isim ve istenen kimlik bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Bu bilgilerin doğru şekilde girilmesi gerekli. Aksi takdirde, bilgilerin yanlış olduğu tespit edilirse mavi rozet geri alınabilir.  Eğer, ayarlar kısmında doğrulama seçeneği çıkmadıysa, destek merkezinden sorun bildirerek ve buradan doğrulama yapılarak, mavi tik alımı yapılabilir.

Mavi Tik Alabilmek İçin Gerekli Şartlar 

Öncelikle İnstagram hesabındaki takipçilerin gerçek hesap olması gerekiyor. Tanınan bir sayfa ve Sayfanın etkileşiminin yüksek olması gerekiyor. Beğeni yapanların gerçek kişi olması ve İnstagram Topluluk kurallarına uygun bir hesap olması gerekiyor. Özgün bir hesap olmalı. Her zaman şahsi hesap olması gerekmiyor, kuruluş hesabı ya da bir marka hesabı da olabilir. Aynı zamanda ilgi çeken bir hesap olmalı.

Mavi Tik Ücretli mi?

Hesap herkese açık olacak şekilde olmalı ve en az bir gönderi paylaşılmış olması ve biyografi kısmında dolu olması gerekiyor. Aynı şekilde profilde de fotoğraf bulunması gerekiyor, boş olmamalı. Kullanılan hesabın insanlar tarafından dikkat çeken, sık sık aratılan bir sayfa olmalı. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra İnstagram hesap doğrulamasını değerlendirmeye alır ve mavi tik onayı verir. Bu şekilde hesap, İnstagram tarafından onaylanmış sayılır.

Mavi tik almak için başvuran kişi, tanınmış ve etkileşimi yüksek değilse eğer belirli bir ücret karşılığında mavi tik alınabilir. Bütçe ayırarak ve gereken diğer şartlar sağlanarak mavi tik alımı yapılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu