Sosyal Medya

Facebook Yalan İçeriklere Savaş Açıyor

 

Facebook’un geçen aylarda yaptığı açıklamalara göre artık yalan haber, aldatıcı içerikler ve tık almak için paylaşılan gereksiz gönderilerin engelleneceği yolunda adımlar atılacağı aktarılmıştı. Bu düzenleme içerisinde spam gönderilerinde engelleneceği söyleniyordu.

Facebook’dan bahsedilen düzenleme ile ilgili ilk adım atıldı. Tık tuzağı olarak paylaşılan gereksiz içeriklerin engellenmesi düzenlemesinde ilk olarak İngilizce dillerde yayın yapan kişiler ve sayfalar dahil edilmişti. Bu düzenlemeyi sırasıyla İspanyolca, Fransızca, Arapça ve İtalyanca takip ederken, son düzenleme ile Türkçede bu düzenleme içerisine dahil edildi.

Son Düzenleme de Türkçe ’de Yer Alıyor

Yine Türkçe yayın yapan kişilerin ve sayfaların haricinde, Hintçe, Mandarin Dili, Endonezce, Vietnamca gibi diller de bu son düzenlemeye dahil edilmiş durumda. Facebook bu sayede birçok spam, aldatıcı içerik ve yalan haberle mücadele etmeyi ve dolayısıyla Facebook kullanıcıları için daha düzgün ve güvenilir bir sosyal medya deneyimi sunmayı planlıyor.

Ayrıca yapılan bu düzenleme ile birlikte, Kayıp çocuk ilanları, Yardım için para toplama gönderileri gibi toplumsal düzeni bozmayan zararsız içerikler bu konu içerisine dahil olmayacak ve herhangi bir engele de tabii tutulmayacak. Bu şekilde bir ayrımın yapılması Facebook’un daha kullanılabilir hale gelmesi açısından oldukça faydalı oldu denebilir. İlerleyen süreçler içerisinde yapılan düzenlemenin tüm dillerde yayın yapan kişileri ve sayfaları kapması beklenirken, farklı bir algoritmanın da devreye girme ihtimali mevcut.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları