Sosyal Medya

Telegram’da Kanal Ve Grup Nasıl Kurulur? Nasıl Büyütülür?

Telegram’da Kanal Ve Grup Nasıl Kurulur? Nasıl Büyütülür?

 

Telegram WhatsApp uygulamasından sonra en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamanın özellikleri WhatsApp uygulamasından daha fazladır. Ayrıca Telegram uygulamasının kullanımı WhatsApp uygulamasının kullanımından daha zordur.

Telegram Kanalı Nasıl Kurulur?

Telegram’da kanal kurmak için şu adımları takip edin:

-Öncelikle Telegram uygulamasını açın ve telefon numaranız ile giriş yapın.

-Ardından sol üst köşedeki yatay üç çizgiye tıklayın. Buradan yeni kanal seçeneğini bulun ve üstüne tıklayın.

-Bu seçeneği seçtikten sonra sizden kanal bilgilerini girmenizi isteyecektir. Buradan kanalın profil fotoğrafını, adını ve açıklamasını eklemelisiniz. Bunlardan sadece kanal adı zorunludur diğerleri zorunlu değildir.

-Gerekli bilgileri girdikten sonra sağ üst köşedeki işarete tıklayın. Burada karşınıza iki seçenek gelecektir. Eğer kanalınıza herkesin siz davet etmeden gelmesini istiyorsanız yukarıdaki seçeneği seçmelisiniz. Eğer sadece sizin davetiniz ile kullanıcı gelmesini istiyorsanız alttaki seçeneği seçmelisiniz.

-Eğer üstteki seçeneği seçerseniz aşağıya kanalınızın bağlantısını oluşturmanız için birkaç karakter girmelisiniz.

-Bu işlemi de yaptıktan sonra rehberinizden istediğiniz bir kişiyi kanala ekleyebilirsiniz. Kimseyi eklemek istemiyorsanız sağ aşağıdaki butona tıklamalısınız.

Kanalınız oluşturuldu!

Telegram Grubu Nasıl Kurulur?

Telegram’da grup kurmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

-Öncelikle Telegram uygulamasını açmalı ve telefon numaranız ile giriş yapmalısınız.

-Daha sonra sol üst köşeden yatay üç çizgi işaretine tıklayıp seçeneklerden yeni grup seçeneğini seçmelisiniz.

-Daha sonra grubunuza en az bir kişiyi eklemeniz gerekmektedir. Gruba ekleyeceğiniz kişileri belirledikten sonra sağ altta bulunan işarete tıklamalısınız.

-Burada grubunuzun adını ve profil fotoğrafını belirleyeceksiniz. Eğer profil fotoğrafı eklemek istemiyorsanız eklemeyebilirsiniz. Ama grup adı zorunludur. Grubun ismini de belirledikten sonra sağ alttaki butona tıklamalısınız.

Grubunuz oluşturuldu!

Telegram’da Kanal Ve Grup Nasıl Büyütülür?

Telegram’da kanal büyütmek pek de kolay bir iş değildir. Kanalınızı büyütmek için şu işlemleri yapabilirsiniz:

-Kanalınız ile ilgili içeriklere sahip gruplara katılıp bu gruplarda kendi kanalınızın linkini paylaşabilirsiniz. Böylece sizin içeriğinizi seven kişiler kanalınıza geleceklerdir.

-Sizin içeriğiniz ile aynı olan bir kanala reklam verebilirsiniz. Böylece o kanalda sizin içeriğinizi seven kişiler sizin kanalınıza da katılacaklardır.

Bu işlemleri uygulayarak kanalınıza kullanıcı çekmeniz mümkündür. Bunların dışında çekiliş yolu ile de kullanıcı gelebilir fakat bu kullanıcılar kanalınızda kalıcı olarak kalmayabilir.

Telegram’da bir kanalınız varsa grubunuzu büyütmek oldukça kolay olacaktır. Eğer yok ise bu o kadar da kolay değildir.

Telegram’da Kanalınız Varken Grup Büyütmek

Telegram’da bulunan bir kanalınızda reklam yolu ile grubunuza kullanıcı çekebilirsiniz. Eğer kanalınızın içeriği ile aynı içerikte bir grup ise bu daha da kolay olacaktır.

Telegram’da Kanalınız Yokken Grup Büyütmek

Telegram’da bir kanalınız yoksa grubunuzu büyütmek için reklam alabilirsiniz. Grubunuzun içeriği ile aynı içerikte olan bir gruba veya kanala para verip kendi grubunuzu büyütebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu