Sosyal Medya

Twitter’da Zaman Akışı Nasıl Değiştirilir?

Twitter'da zaman akışı nasıl değiştirilir; kullanıcılar bildirimler alanına giriş yaparak buradaki gelişmiş filtreleri açabilir ve zaman akışını buna yönelik değiştirilebilir.

Twitter’da zaman akışı nasıl değiştirilir; kullanıcılar bildirimler alanına giriş yaparak buradaki gelişmiş filtreleri açabilir ve zaman akışını buna yönelik değiştirilebilir.

Günümüzde sağlamış olduğu çeşitli avantajlar ve uzun yıllardan beri kullanılması nedeniyle Twitter hala popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra adını “X” olarak değiştirse de günümüzde hala Twitter adıyla da sıklıkla anılıyor. Buradaki işler karşılıklı olarak birbirini takip ediyor ve farklı etkileşimler sağlıyor. Daha popüler olmak isteyen kişiler Twitter beğeni hilesi tarzındaki ekstra paketlerden yararlanıyor.

Twitter Zaman Akışı Nedir?

Twitter zaman akışı Twitter kullanıcılarının hesaplarındaki güncellemeleri, paylaşımları, etkileşimleri içeren dinamik bir akıştır. Bu akış kullanıcıların takip ettikleri hesapların paylaşımlarını içerir. Genellikle anlık, hızlı bir şekilde güncellenir.

Kullanıcılar kendi zaman akışlarında takip ettikleri kişilerin paylaşımlarını görebilir ve bu içeriklere etkileşimde bulunabilirler. Zaman akışı kullanıcıların güncel ve önemli içerikleri hızlı bir şekilde takip etmelerini sağlar.

Bu akış genellikle en son ve ilgi çekici paylaşımları öne çıkarır. Bu da kullanıcılara anlık bilgilere erişim imkanı tanır. Kullanıcılar takip ettikleri kişileri, markaları, haber kaynaklarını veya ilgi alanlarına uygun diğer hesapları takip ederek zaman akışlarını kişiselleştirebilirler.

Akış kapsamında videoların tekrar yeniden görülmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle Tiktok video indir işlemlerinin gerçekleştirildiği sitenin üzerinden gördüğünüz videoları indirebilirsiniz.

Twitter’da Nasıl Kronolojik Sıralama Yapılır?

Twitter zaman akışının değiştirilebilmesi için kullanıcıların uygulaması gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar şu şekilde özetlenir;

  • Öncelikle hesabınıza giriş yaparak ayarlar bölümünden bildirimler zaman akışınıza gidin.
  • Karşınıza çıkan ekran içerisinde dişli simge bulunuyor. Bu simgeye tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza açılan seçeneklerden gelişmiş filtreler alanına dokunun. Burada farklı filtre türleri çıkacaktır.
  • Filtreler içerisinde değiştirmek istediğiniz konuların yanındaki kaydırıcı bölümünü sürükleyerek ya da tıklayarak istediğiniz filtreyi açabilir, Dilediklerini kapatabilirsiniz.

Bunun yanında zaman akışı içerisinde genellikle en popüler olan içerikler daha çok öne çıkıyor. Bu durum kullanıcıların daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağladığından kaynaklı free Twitter followers paketlerinden yararlanan kişiler özellikle alanı popüler duruma göre düzenliyor.

Ancak paylaşımlarda kronolojik sıralama elde etmek istiyorsanız ana sayfaya geç bölümüne tıkladıktan sonra yıldız simgesine basarak en son tweetler bölümünü seçmeniz gerekir.

Eski Tweetler Nasıl Açılır?

Eski tweetlerin bulunması için kullanılan uygulayabileceği farklı birçok durum bulunuyor. Bunun için Wayback Machine sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Öncelikle ilgili siteyi açmanız gerekiyor.

Daha sonra üstteki arama kutusuna tweet sahibinin kullanıcı adını ya da profilini kopyalayarak yapıştırmalısınız. Daha sonra geçmişe göz at butonuna tıklamanız dahilinde eski tarihlerde oluşturulmuş olan tweet içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Kullanıcılar ayrıca İnstagram’da diğer kişilerin içeriklerini bulduğu zaman Instagram video indir programları aracılığıyla buradaki videoları indirerek daha sonra tekrar kullanabiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu