Sosyal Medya

Bilgisayardan İnstagram Nasıl Kullanılır?

Bilgisayardan İnstagram Nasıl Kullanılır?

 

Birçok kişinin sık kullandığı instagram telefonların vazgeçilmez uygulaması haline gelmiştir. Bu uygulamayı telefondan kullanmak yerine bilgisayardan da kullanabilirsiniz. Bu yazıda sizlere İnstagram’ı bilgisayardan nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

İnstagram.com Sitesi İle Kullanma

Bu site instagram platformunun kendi sitesidir. Bilgisayardan instagram kullanırken en çok bu site kullanılır. Ayrıca bu sitede eskiden DM bulunmazdı. Kullanıcılar IGDM gibi uygulamalar kullanarak DM kullanabiliyorlardı. Artık DM özelliği sitede kullanıldığı için bu uygulamayı da kullanmaya gerek kalmadı.

Bu site telefondan instagram kullanır tam bir performans vermez. Örneğin bu siteden instagrama post atılması biraz zordur. Bunun için şu yöntem kullanılabilir:

-Bilgisayarınızda bulunan tarayıcıda sağ tık ile sitede boş bir yere tıklayarak incele seçeneğine tıklayın. Daha sonra yanda çıkan yerde sol üstte bulunan telefon işaretine tıklayın.

-Bu işarete tıkladıktan sonra sayfayı bir kez yenileyin. Karşınızda bilgisayarda siteyi kullanırken bulunan görünüm yerine telefonda kullanırkenki görünüm bulunur. Burada telefondaki gibi aşağıda ortada bulunan butona tıklayarak post atabilirsiniz.

BlueStacks İle Kullanma

BlueStacks bilgisayarlarda telefonlarda bulunan uygulamaları indirmek için bir programdır. Bu programı indirmek ücretsiz ve kullanımı da basittir. Uygulamayı kullanabilmek için bilgisayarınızın özelliklerinin biraz iyi olması gerekir. Aksi takdirde bilgisayarınızda çalışmaz veya sürekli olarak hata alırsınız.

Bu uygulamayı indirdikten sonra arama kısmından instagramı aratarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra her girişinizde bu uygulamayı açıp daha sonra instagramı açmalısınız. İnstagramı açtıktan sonra normal olarak giriş yaparak telefondaki gibi kullanabilirsiniz.

 

DM Bölümü Nasıl Kullanılır?

DM bölümünü kullanmak için üç seçenek vardır. Bunlar şu şekildedir:

İnstagram.com

Bu site sayesinde giriş yaparak direk olarak DM bölümünü kullanabilirsiniz. Eskiden DM bölümü olmayan bu siteye yeni gelen bu özellik birçok kullanıcı için çok iyi olmuştur.

IGDM

Bu uygulama instagram sitesine DM özelliği gelmeden önce çok sık kullanılmaktaydı. Uygulama instagramın diğer özelliklerini kullanmaya yaramaz. İnstagram hesabınız ile giriş yaptıktan sonra sadece DM kutunuza bakabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak tamamen ücretsizdir.

BlueStacks

Bu programdan instagramı indirdikten sonra aynı telefondaki gibi kullanabilir ve DM kutunuzla ilgilenebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu