Sosyal Medya

Tiktok’a Nasıl Reklam Verilir?

Tiktok’a Nasıl Reklam Verilir?

 

Tiktok eskiden farklı bir isim ile ortaya çıkan ve sürekli yükselişte olan bir platformdur. Bu platformun kimilerinin gözünde pek bir değeri olmasa da bu işi gerçekten iyi yapan kişiler vardır. Hayal gücü ve biraz da kamera karşısı duruşu ile rahatlıkla bu platformda büyümek mümkündür. Bu yazıda bu platformda nasıl reklam verebileceğinizden bahsedeceğiz.

Reklam Verme Aşamaları

Reklam vermek için kullanılan site sitesidir. Bu site sayesinde Tiktok’a reklam verebilirsiniz. Şu adımları uygulamalısınız:

-Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümden kayıt olmalısınız. Kayıtta her bilgiyi doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

-Kayıt işlemini yaptıktan sonra yetkili kişiler sizin bilgilerinizi inceleyecek ve size onay verecektir. Eğer eksik bilgi veya başka bir sıkıntı olursa yetkililer onay vermeyebilir.

-Siteye kayıt olup onaylama işleminiz tamamlandıktan sonra reklam oluşturma tuşuna basabilirsiniz. Bastıktan sonra karşınıza çeşitli bilgiler girmeniz için sayfalar gelecektir.

-Reklam verme işleminde ilk olarak kitlenizi belirleyeceksiniz. Bunlarda bölgeler, yaşlar, cinsiyetler gibi seçenekler olacaktır. Sizin reklamınıza en uygun olanları buradan belirlemelisiniz.

-Daha sonra devam işaretlerine tıklayarak videonuzu yükleme yerine geleceksiniz. Burada videonuz için size maksimum 500 MB yer verecekler. Bu yüzden videonuz 500 MB sınırını geçmemelidir. Ayrıca videonuzun en az 5 saniye en fazla da 1 dakika olması gerekmektedir. Bunların dışındaki videolar kabul edilmez.

-Tüm bu işlemler sonucu paralar ve reklamın onayı tamamlanınca reklamınız yayınlanacaktır.

Tiktok’ta Reklam Vermek Mantıklı Mıdır?

Markanızın içeriğine göre tiktok’ta reklam vermenin mantıklı olup olmadığı değişebilir. Örneğin yaşlılara uygun bir şeyler üretiyorsanız ve bunun reklamını yapacaksanız bu tiktok için uygun bir reklam olmaz. Reklamınızda herhangi bir sorun yoksa onaylanır fakat istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Çünkü tiktok genelde genç kişilerin yer aldığı bir platformdur. Bunun için tiktok’a gençlere uygun reklamlar vermek daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Tiktok’ta Bulunan Reklam Modelleri

-Bu reklam modeli aynı bir tiktok videosu gibidir. Tiktok’ta yeni videolar görmek için aşağı doğru kaydırırken bu reklam çıkabilir. Kullanıcılar reklamı geçmek için pek bir çaba göstermez. Aşağı kaydırmaları yeterlidir.

-Bu reklam modeli uygulama açıldığı zaman karşınıza çıkar. Bir video olarak karşınıza çıkar ve etrafında bulunan çarpı işaretleri ile reklamdan çıkılabilir.

-Bu reklam modeli uygulama açıldığı zaman ekranda gözükür. Bir video değildir ve geçmesi oldukça basittir. Bir çarpı işareti ile bu reklamdan da çıkılabilir.

-Bu reklam modeli eğer düzgün kullanılırsa iyi sonuçlar aldırabilir. Markaya özel bir etiket belirlenir ve bu etiketi kullanarak kullanıcılardan video çekmeleri istenir. Çoğu zaman bu reklam modelinde en iyi kullanıcılara ödüller verilir. Aynı zamanda kendini tanıtma fırsatı da bulur. Bu sayede marka da kendini tanıtmış olur.

Tüm reklam modelleri bunlardır. Herhangi birini kullanarak Tiktok’a reklam vermeniz mümkündür.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu