Sosyal Medya

Spotify zam yapacağının ipuçlarını açıkladı

 

Günümüzde en çok tercih edilen müzik dinleme uygulaması olan Spotify’in geçtiğimiz günlerde şirket bilançosunu açıklamasından sonra şirketin yakın zaman içerisinde zam yapması gündeme geldi. Özellikle de ABD’li şirket Netflix’in fiyat politikası konusunda kullanıcılarına zam yapmasından sonra Spotify da zaman yapması an meselesi.

Dünya üzerinde aktif kullanıcı sayısı bakımından 320 Milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan ve aynı zamanda 144 Milyonda ücretli kullanıcısı bulunan Spotify’in geçtiğimiz günlerde 101 Milyon Euro zarar açıklamasından sonra şirketin bu zararı çıkartmak için kullanıcılarına yansıtması bekleniyor.

Şirketin özellikle de yatırım konusunda farklı türden strateji izlemeye çalışmasını açıklamasından sonra , Spotify CEO’sunun bu zararı çıkartmak için dünya üzerinde Spotify kullanıcılarına yönelik yeni fiyat politikası üzerinde çalıştıklarını açıklaması gelecek zammın habercisi gibi duruyor.

İlk zaman Avusturya’ya

İlk olarak zam yapılan ülkenin Avustralya olduğunu belirtelim. Avusturya’da kullanıcıların aylık abonelik için 17.99 Dolar ödediği bu ülke de yeni fiyatın 1 dolar artış göstererek 18.99 Dolar olduğunu belirtelim. Şu an için Türkiye pazarı için herhangi bir şekilde fiyat arttırışı konusunda şirketin bir açıklama yapmadığını belirtelim. Ancak sırada zam yapılacak olan ülkelerin Belçika, Ekvador, Bolivya ve İsviçre gibi ülkelere yönelik devam edeceğini de belirtelim. Fiyat artışı konusunda bu ülkelerden gelecek olan tepkilere göre Spotify’in yakın zaman içerisinde diğer ülkelere göre de fiyat politikalarında bir artış yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu