Sosyal Medya

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Snapchat bir sosyal mesajlaşma platformudur ve birçok kişi tarafından kullanılır. Bu uygulamada kullanıcılar kendi video ve fotoğraflarını çekerek paylaşabiliyorlar. Bu paylaşımlar en fazla 10 saniyelik videolardır. Videolara yazılar ekleyerek insanlara bazı şeyler yazabiliyorsunuz.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulamasını kullanmak için fazla teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. Uygulama sizi yönlendirecektir. Ancak olacakları önceden bilmek daha iyidir. Snapchat işte böyle kullanılır:

-Snapchat uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kişisel bilgileriniz ile bir hesap açmanız istenecektir. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra devam etmelisiniz.

-Hesabınızı oluşturduktan sonra karşınıza bir ekran gelecektir. Burada Snapchat uygulamasında kullanacağınız isim ve profil fotoğrafı gibi şeyleri eklemeniz istenecektir.

-Daha sonra yeni arkadaşlarınızı ekleyerek hesabınızı büyütmeye başlayabilirsiniz.

-Burada kameranız ile fotoğraf çektikten sonra çeşitli efektler verebiliyorsunuz. Ancak bu videonuz 10 saniyeyi geçmemek şartı ile. 10 saniyeyi geçen videolar Snapchat tarafından kabul edilmez. Videonuz 10. Saniyede kesilir.

-Videonuzu çektikten sonra ekranı sağa veya sola doğru kaydırarak çeşitli efektleri görebilir ve istediğiniz efekti videonuza uygulayabilirsiniz.

-Efekt işlemlerinden sonra yukarıda bulunan T işareti ile çeşitli yazılar ekleyebilir ve emojiler koyabilirsiniz.

Snapchat Uygulamasında Nasıl Mesaj Atılır?

Snapchat uygulamasında birine mesaj göndermek çok basittir. Snapchat uygulamasına giriş yaptıktan sonra gelen ekranı sola doğru kaydırarak arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Bu bölümden mesajların yanı sıra fotoğraf ve video da gönderebilirsiniz.

Snapchat Uygulaması Hakkında Bilgiler

-Snapchat uygulamasını en çok kullanan ülkeler İngiltere ve ABD olarak belirlenmiştir.

-Uygulamayı kullanan kişilerin çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır. Bu çoğunluk toplam kullanıcıların %70’i kadardır.

Snapchat Uygulamasında Nasıl Fazla Takipçiye Ulaşılır?
Snapchat uygulamasında gelişmenin en kolay yolu hesabınızı başka sosyal medya platformlarında paylaşmaktır. Böylece diğer sosyal medya hesabınızdaki Snapchat kullanan insanlar sizin Snapchat hesabınıza bakacak ve takip edecektir.

Bu şekilde büyük bir Snapchat hesabı oluşturursanız işiniz çok daha kolaylaşır. Snapchatte bulunan takipçilerinizi de başka bir yere yönlendirebilirsiniz. Bu hesabınız sayesinde sponsorluk ve reklamlar alarak da para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu hesabınızda iyi bir aktiflik toplarsanız çok daha fazla para kazanırsınız.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu