Sosyal Medya

Pinterest Nasıl Kullanılır?

 

Pinterest paylaşım yapmak için geliştirilen bir platformdur. İçinde çoğunlukla görsel ağırlıklı paylaşımlar görülebilir. Halen daha gelişmekte ve kullanıcı kazanmakta olan bu platform birçok kullanıcının aradığını bulabileceği bir yerdir. Başka site ve platformlardaki Bursa suriyeli escort bayan fotoğrafları bulmak için aramak yerine Pinterest daha kullanışlıdır. Pinterest’e fotoğraftaki şeyi az bir kelime sayısı ile anlatsanız bile onu size bulma ihtimali çok yüksektir.

Pinterest Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Pinterest uygulamasına veya sitesine ilk girdiğinizde size üye olmanız veya giriş yapmanız için seçenekler çıkacaktır. Buradan üye olmak için gerekli bilgilerinizi girmeniz gerekir. Veya direk olarak Google hesabınız ile kayıt olursanız girmeniz gereken bilgileri girmenize gerek kalmayacaktır.

Google ile üye olduktan sonra giriş yaparken e-posta ve şifre bölümüne bilgilerinizi yazarak giriş yapmayacaksınız. Bu sefer de üye olurken yaptığınız işleme benzer bir işlem yapacaksınız. Google hesabı ile devam et veya Google hesabı ile oturum aç seçeneğine tıklamalısınız. Bu sayede oluşturduğunuz üyelik ile giriş yapmış olursunuz.

Pinterest Platformunun İyi Özellikleri

-Pinterest sosyal medyada önceden gördüğünüz bir fotoğrafı bulmanıza olanak sağlar. O fotoğrafı birkaç ana özelliği ile Pinterest uygulamasının arama bölümüne yazdığınız zaman eğer yükleyen biri varsa size gösterecektir.

-Pinterest sayesinde yapmak istediğiniz bir şey için fikir sahibi olabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyi birkaç kelime ile anlatmanız durumunda size özel fotoğraflar ve gönderiler çıkacaktır. Bunlara bakarak yeni fikirler oluşturabilirsiniz.

-Pinterest sizin fotoğraf yükleyebileceğiniz ve saklayabileceğiniz bir yerdir. Eğer bu fotoğrafları başkalarıyla da paylaşmak isterseniz Pinterest uygulamasını kullanabilirsiniz. Siz de başkalarının yapmış olduğu ve yüklemiş olduğu şeyleri bu sayede görebilirsiniz.

-Eğer bir markanız varsa bir pin oluşturarak ve bunu insanlara tanıtarak büyüyebilirsiniz. Birçok marka Pinterest sayesinde büyüyor ve gelişmeye devam ediyor.

-Yukarıdaki gibi bir marka veya işletmeye sahip kişiler için işletme hesabı bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm sayesinde oluşturulan pinlere kaç kişinin baktığını ve etkileşimlerinin nasıl olduğu gibi özelliklere bakılabiliyor.

-Bazı markalar Pinterest sayesinde analiz yapıp daha sonra reklam verebiliyorlar. Birkaç tane fotoğraf veya ürün yayınladıktan sonra etkileşimlerine bakarak en iyisini bulmaya çalışıyorlar.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu