Sosyal Medya

Tiktok’ta Oyun Oynama Özelliği Geliyor! Artık Tiktok’ta Oyun Oynanabilecek

Tiktok’ta Oyun Oynama Özelliği Geliyor! Artık Tiktok’ta Oyun Oynanabilecek

 

Kullanıcıların kısa videolar oluşturup arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak sağlayan popüler cep telefonu uygulaması TikTok, çok yakında kullanıcıların video izleme gibi mobil oyunlar oynamasına izin verecek.

Tiktok, geçen sene doğrudan uygulama içerisinden oynanabilecek olan iki oyunu uygulamaya eklemiştir. Bu özelliği ABD’de kullanıma sunan Tiktok, dünya çapında kullanıma sunmak üzere hazırlanıyor. Şimdilik uygulama, Amerika’da Disco Loco 3D gibi oyunları oynama imkanı sunuyor. Ancak yakında bütün dünyada Tiktok üzerinden oyun oynama seçeneğini aktif hale getirmek üzere çalışıyor.

Sosyal medya uygulamalarında her geçen gün birçok farklı özellik ve seçenek tanıtılmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de sosyal medya uygulaması içerisinden oyun oynamaktır. Uygulama içi oyun konusunun daha fazla ilgi çekici bir konu olması ile birlikte geçen sene Tiktok tarafından bu konuda bir adım atılmıştı. Yapılan çalışmalar ile kullanıcıların Tiktok içerisinde ek bir şeye ihtiyaç duymadan oyun oynaması sağlanmıştı.

Mobil oyun dünyasında önemli bir isim olan Zynga ve ByteDance ile yapılan anlaşma ile iki oyun platformda yayınlanmıştır. Ancak sadece ABD’de kullanıma sunulmuştur. Alınan bir bilgi ile Tiktok’un bu özelliği diğer bölgelere de açmaya hazırlandığı öğrenildi.

Tiktok, Oyun Oynama Özelliğini Sunacak

TikTok, kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına ve bunları arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Uygulama içi oyun oynama özelliği için testlere başlayan Tiktok, bunu diğer bölgelerde de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. TikTok’un bu yeni özelliğinin uygulamayı gençler ve genç yetişkinler arasında daha popüler hale getirmesi bekleniyor.

Tiktok’tan Oyun Oynanabilecek

Alınan bir habere göre şu anda Vietnam’da konu ile ilgili test çalışmaları yapılıyor. Bu da yakın zamanda farklı bölgelerde Tiktok üzerinden oyun oynama seçeneğinin aktif olacağına işaret ediyor. Tiktok yetkilisi biri tarafından yapılan bir açıklamada platforma çeşitli oyunları entegre etmek için çalışmalar yapıldığı söylendi. Ancak sadece Vietnam’da ya da bütün ülkelerde uygulama içinden oyun oynama özelliğinin açılacağına dair henüz net bir açıklama yapılmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu