Oyun

Steam, Efsane Oyun Metin 2’yi Mağazadan Kaldırıyor

Steam, Efsane Oyun Metin 2’yi Mağazadan Kaldırıyor

 

Metin 2, bir dönemin Türkiye’de en popüler oyunudur. Oyuncuları saatlerce bilgisayar başına kitleyen efsane oyun Steam mağazasından kaldırılıyor. Oyunun Steam’den hangi tarihte kaldırılacağı belli oldu.

Metin 2, Metin1 oyununun devamıdır. Açık dünya ve derin dövüş sistemine sahip bir rol yapma oyunudur. Oyun, piyasaya sürüldüğünden beri oyuncular arasında oldukça popüler oldu. Oyun, açık dünya, derin dövüş sistemi ve harika grafiklere sahip bir rol yapma oyunudur. Metin2, yayınlanmasından kısa bir süre sonra oyuncular arasında oldukça popüler hale geldi. Metin2, sosyal özellikler, oyun içi sohbet ve oyun içi market içeren çapraz platform bir oyundur.

MMORPG kategorisinde yer alan oyunlar bir dönem çok büyük ilgi görüyordu. Bu ilginin yüksek olmasını sağlayan ve bundan faydalanan oyunlardan birisi de Metin 2’dir. Birçok kişinin çocukluğunda bilgisayar başında kalkmadan oynadığı oyunlardan birisi olan Metin 2, Steam’den kaldırılacak.

Metin 2 Artık Steam’de Olmayacak

İnsanların bir dönem deli gibi oynadığı oyunların başında gelen Metin 2, Steam mağazasından kaldırılacak. Uzun yıllardır piyasada olan Metin 2, Steam’e ise 2017 yılında eklenmişti. Oyun Steam’e ilk girdiği zamanlarda birçok eski oyuncu yeniden hesap açarak oynamaya başladı. Beklentilerin yükselmesi ile birçok oyuncunun oyuna giriş yapması sağlandı. Ancak yükselen beklentilerin karşılanmaması durumunda Metin 2 oyuncu sayısında hızlı bir şekilde düşüş meydana geldi. Oyundaki oyuncu sayısının çok azalması nedeniyle de Steam’den kaldırılmasının fitili ateşlendi.

Metin 2 Hangi Tarihte Steamden Kaldırılacak

Metin 2, birçok ilginç özelliği olan bir rol yapma oyunudur. PC’lerde oynanabilen, oynaması ücretsiz bir oyundur. Karakterinizin seviyesini yükselterek yeni becerilere, silahlara, zırhlara ve daha fazlasına erişim sağlayarak geliştiğiniz bir oyundur.

Türkiye’de Metin 2 ile büyüyen çok geniş bir kitle var. Oyunun Steam’e gelmesi ile birçok kişi tekrara umutlanmıştı. Ancak beklentiler istendiği gibi olmadı ve yeni gelişmelerin aksine oyunun Steam’den kaldırılacağına dair bir duyuru geldi.

Steam’in Metin 2 sayfasında bir duyuru yayınlandı. Bu duyuruda 18 Ağustos tarihinde Metin 2’nin artık Steam platformunda yer almayacağı bildirildi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu