Oyun

Minecraft Nasıl Oynanır

Minecraft Nasıl Oynanır

 

18 Kasım 2011 tarihinde piyasaya sürülmesinin ardından milyonlarca kullanıcıya ulaşan Minecraft, aradan geçen 10 yıla rağmen hala en çok indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Minecraft oyunu yön tuşları, boşluk tuşu “SPACE”, 1-9 sayıları, “T” ve “C” tuşları ile oynanır. Harita üzerinde gezinmek için ok tuşlarını kullanın. SPACE ile zıplayın. Farenin sol tuşu ile blokları kırın ve farenin sağ tuşu ile blokları istediğiniz yere yerleştirin. Ağaçları C ile yerleştirin. Aynı işlemleri cep telefonlarında ve mobil tabletlerde ekranın alt ve sağ alt kısmında yer alan butonlara tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.  Oyunun ilk gününde yapmanız gereken tek şey ormanları toplamak ve “Crafting Table” dediğimiz alanı oluşturmak. Tek ihtiyacınız olan bir balta, bu araç daha hızlı odun toplamanıza yardımcı olacak. O zaman ikinci araç bir kazmadır; Önce zemine doğru delikleri açmalı ve 29 parke taşı toplamalısınız. Ve sonra 8 tane daha parke taşı, bu bir ocak yapmak için. O zaman bir barınak inşa etmelisin. Daha sonra odun ve kömürden bir meşale yapmanız gerekiyor.

Minecraft da Korunma

 

İlk gecenizde konaklama önemlidir, ilk gece öldürülmek istemediğinizden emin olun. Bunun için saklanabileceğiniz küçük bir delik açabilirsiniz. En önemli şey, gün batımına kadar uyumamanız gerektiğidir. Karanlık olduğunda ise canavarlar kâbustur, bu yüzden tavada uyumak da çok iyi bir fikirdir. Ayrıca demir zırhı veya kılıcı olmayan canavarlarla temasa geçmeyin. Erken yapılan en büyük hata, ilk gece canavarları avlamaya çalışmaktır. Bunu yapmak için geceleri içeride vakit geçirin. Minecraft’ta öldüğünüzde giydiğiniz tüm ekipmanlar o noktada kalıyor, elbette başka bir yerde yeniden doğuyorsunuz. Bu nedenle ilk sığınağınızı doğduğunuz yere kurmaya çalışın ki öldüğünüz yeri daha kolay bulabilesiniz.

Minecraft Oyun Kuralları

 

Ekranın alt kısmında her bir materyalden ne kadar topladığınızı takip edebilirsiniz. Buradaki malzemeler ile kale, ev gibi yapılar inşa edebilirsiniz. İnşaat işlemi, farenin sağ tuşuna tıklanarak gerçekleştirilir. 1’den 9’a kadar olan sayılara tıklayarak kullanmak istediğiniz malzemeyi seçiyorsunuz. T butonuna tekrar tıklandığında toplanan malzeme kareye atılıyor. CTRL + S tuşlarına basarak oyunu kaydedebilirsiniz. Suya düşmemeye çalışın. Suda uzun süre kalırsanız boğulursunuz.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu