Facebook

Facebook’a Nasıl Reklam Verilir?

 

Facebook ünlü sosyal medya platformlarının en başlarında yer almaktadır. Bir sürü kullanıcısı sayesinde kendisini sürekli geliştiren bir platform olmuştur. Bu yazıda facebook platformunda nasıl reklam vereceğinizi anlatacağız.

Mobil Uygulama Üzerinden Reklam Verme

-Uygulamayı açtıktan sonra sağ üstte bulunan yatay üç çizgi işaretine basın. Çıkan yerden reklam oluştur seçeneğine tıklayın.

-Buradan sizin yönetici olduğunuz bir sayfayı seçmenizi isteyecektir. Bunun için bir sayfanız yoksa yenisini kolaylıkla açabilirsiniz.

-Sayfayı da seçtikten sonra karşınıza çıkan yerden hangisi size uygunsa buna göre seçim yapın. Birçok kişi bu yerde en üstte bulunan seçeneği seçiyor. Çünkü bu seçenek çoğu işi kendisi yapıyor ve sizin için en iyi reklamı hazırlıyor.

-Daha sonra karşınıza reklamınızı daha da özelleştirmeniz için seçenekler çıkacaktır. Buradan kendinize uygun seçenekleri oluşturun.

-Burada son olarak reklamı görecek kişilerin seçimini yani hedef kitlenizi seçeceksiniz.

-Hedef kitlenizi de belirledikten sonra günleri ve bütçenizi belirleyeceksiniz. Kart bilgilerinizi girerek reklamınızı tamamlayacaksınız. Kısa süre içerisinde reklamınız onaylanacaktır.

İnternet Sitesi Üzerinden Reklam Verme

-Facebook platformunun resmi sitesi olan facebook.com sitesine gidip giriş yapın. Daha sonra çıkan yerde sağ üstlerde bulunan hızlı yardım simgesi olan soru işaretinin sağ tarafındaki işarete tıklayın.

-Buradan facebook’ta reklam verme yazısına tıklayın. Çıkan yerde reklam oluştur yazısına tıklayın.

-Karşınıza gelen yerde size uygun seçeneği seçin. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği en üstteki seçenektir. Çünkü çok basit bir kullanımı vardır.

-Seçeneğe tıkladıktan sonra başla yazısına tıklayın. Burada kategorileri belirlemeniz gerekecek.

-Kategorinizi belirledikten sonra size neyin reklamını yaptığınızı soracaktır. Buradan kendi reklamınızı veya bir site reklamı gibi seçeneklerden seçmelisiniz.

-Daha sonra size reklamınız hakkında birçok soru daha sorulacaktır. Bunlara cevap verip en sona kadar gelin. Bütçenizi belirleyip kart bilgilerini girip tanıtımınızı onaylayabilirsiniz. Reklamınız facebook tarafından kısa süre içerisinde onaylanacaktır. Siz de hemen reklamınızı vermiş olacaksınız.

Facebook’ta Reklam Vermenin Faydaları

-Facebook platformu diğer platformlara göre daha ucuz bir şekilde reklam vermenizi sağlar. Bu da maddi konudan size yarar sağlar.

-Bazı ünlülere verdiğiniz paralardan gelen müşteri ve takipçilerden daha fazla getirir. Hem de o kadar fazla paraya değil.

-Hızlı ve kolay reklam verme yapısı ile size ciddi derecede kolaylık sağlar. Kafa karışıklığı yaşatmaz.

-Reklamlarınızın verilip verilmeyeceği hakkında bir düşünceye kapılmazsınız. Kesinlikle güvenilir bir platform olduğu için hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız.

-Kendi bütçenize göre reklamlar oluşturabilirsiniz. Herhangi bir kesin bütçe gerekmez. Fazlasını da kartınızdan çekmez. Bu sayede maddi bir sıkıntı yaşamazsınız.

-Facebook’ta her yaştan ve türden insanlar bulunduğu için müşteri veya takipçi kazanmanız çok hızlı olacaktır. Aynı zamanda kalıcı olacaklardır. Sevdikleri ve ilgilendikleri bir şey tanıtırsanız bu o insanların daha da fazla size bağlı kalmasını sağlayacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu