Facebook

Facebook İş Fırsatları Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook İş Fırsatları Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Facebook iş fırsatları insanların iş bulmasını sağlarken işverenlerin de işçi bulmasına yardımcı olur. Bu özelliği kullananlardan 1 milyon kişi kendine bir iş bulmuştur. Ayrıca sadece bir bölümden işler değil her bölümden işler bulunmaktadır. İnsanlar kendilerine uygun olanları bularak bu işlerde çalışabilirler.

Facebook İş Fırsatları Bölümüne Nasıl Girilir?

Bilgisayardan Facebook İş Fırsatları Bölümüne Girmek

Facebook.com sitesine gidin ve facebook hesabınız ile giriş yapın. Daha sonra karşınıza sitenin arayüzü gelecektir.

-Buradan soldaki bölümde keşfet yerini göreceksiniz. Keşfet bölümünde aşağıya doğru indikçe iş fırsatları seçeneğine ulaşacaksınız. Bu seçeneğe tıklayarak iş fırsatları bölümüne ulaşabilirsiniz.

Telefondan Facebook İş Fırsatları Bölümüne Girmek

-Telefonunuzdaki facebook uygulamasının en güncel durumda olduğundan emin olduktan sonra giriş yapın.

-Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki yatay üç çizgi işaretine tıklayın. Buradan aşağı doğru inerek facebook iş fırsatları bölümünü bulacaksınız. Bu bölüme tıklayarak facebook iş fırsatları bölümüne giriş yapabilirsiniz.

Facebook İş Fırsatları Bölümünde Nasıl İş İlanı Oluşturulur?

-Facebook iş fırsatları bölümüne girdikten sonra en üstte iş ilanı oluştur seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.

-Ardından size iş ilanınız için gerekli bazı sorular sorulacaktır. Bunları girmeniz gerekecektir. Tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdikten sonra en aşağıda iş ilanını paylaş seçeneğini göreceksiniz.

-Buna tıkladıktan sonra iş ilanınız paylaşılacaktır.

Facebook İş Fırsatları Bölümünden Nasıl İş Alınır?

Facebook iş fırsatları bölümünden kendinize uygun bir iş bulduktan sonra devamı çok kolay olacaktır. Bulduğunuz işin yanında şimdi başvur seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra işveren sizden bazı bilgiler isteyecektir. Eğer o işi istiyorsanız tüm bilgileri doğru olarak girmelisiniz.

Bilgilerin tamamını eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra aşağıda bulunan gönder butonuna tıklamalısınız. Eğer sizinle çalışmak isterlerse girdiğiniz iletişim bilgilerinden size ulaşacaklardır. Eğer uzun süre beklediyseniz ve size bir geri dönüş yapmadılarsa büyük ihtimal sizinle çalışmak istememişlerdir.

İsterseniz aynı işe tekrar başvurabilir veya başka işlere başvurabilirsiniz. Ayrıca bir işe başvurduktan sonra beklemenize gerek yoktur. Başka işlere de başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu