Facebook

Facebook Oda Nedir?

Facebook Oda Nedir?

Facebook Oda Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sürekli olarak gelen güncellemeler ile adını gündemden sildirmeyen facebook bu sefer de oda güncellemesini getirdi. Bu oda nedir, nasıl kullanılır gibi sorulara bu yazıda cevap vereceğiz.

 

Facebook oda sayesinde insanlar görüntülü konuşmalarını yapabiliyorlar. Bu uygulama sayesinde herhangi bir konuşma süresi sınırı olmadan görüşmeler yapabiliyorsunuz. En fazla 50 kişi alabilen bu odalara isterseniz facebook hesabı olmayan kişileri de alabilirsiniz. Eğer bunu istemiyorsanız bazı ayarları yaparak sadece facebook hesabı olan kişileri görüşmelerinize davet edebilirsiniz.

Normal zamanlarda pek fazla tercih edilmese de iş görüşmeleri gibi önemli konularda bu özellik kullanılır oldu. Tabi yeni bir özellik olduğu için pek çok insan da bunu kullanamadı.

Bilgisayarda Facebook Oda Nasıl Kurulur?

-Bilgisayardan tarayıcınız ile facebook resmi sitesine gidin. Burada hesabınıza giriş yapın ve devam edin.

-Daha sonra yukarıda bulunan gönderi oluştur yerinden oda oluştur seçeneğine tıklayın.

-Buradan en başta olan oda aktivitesi kısmını doldurun. Burada odada ne yapacağınızı belirtmelisiniz.

-Ardından kimler davetli kısmından iki seçenekten birini seçin. Eğer herkesin bu odaya girebilmesini istiyorsanız yukarıdaki seçeneğe tıklamalısınız. Eğer sadece istediğiniz kişilerin bu odaya gelmesini istiyorsanız aşağıdaki seçeneği seçerek bir bağlantı oluşturmalısınız.

-Bu işlem de bittikten sonra en aşağıda bulunan başlangıç zamanı seçeneğine tıklayın. Buradan görüşmenin ne zaman başlayacağınızı ayarlarsınız.

-Tüm işlemler bittikten sonra ileri diyerek ileri geçin. Görüşmeye katılmak için katıl butonuna basmalısınız.

Facebook Uygulamasında Oda Nasıl Kurulur?

-Facebook uygulamasını en güncel hale getirin ve uygulamayı açın. Karşınıza haber kaynağı sayfası çıkacak. Buradan üstte yer alan oda oluştur seçeneğine tıklayın.

-Daha sonra bilgisayarda yapıldığı gibi oda aktivitesini, kimlerin katılabileceğini ve görüşmenin ne zaman başlayacağını ayarlayın. Eğer nasıl olduğunu bilmiyorsanız yukarıda bulunan bilgisayarda nasıl oda kurulur yazısına bakmalısınız.

-Tüm bu işlemler bittikten sonra ileri butonuna tıklayın. Daha sonra görüşmeye katılmak istediğinizde katıl butonuna basın.

-Eğer özel bir bağlantı ile davet edecekseniz işlemleri yapıp ileri tuşuna bastıktan sonra bu bilgileri görebilirsiniz. İnsanları davet etmek için kopyalayıp linkleri onlara atabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu