Facebook

Facebook Watch Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Birçok platform ile yarış içinde olan Facebook bu seferde televizyondaki dizi ve film uygulamalarını hedef almış durumda. Facebook watch ile dizi ve filmleri yayınlamakla kalmıyor. Ünlülerin videoları da burada yayınlanıyor. film izle
Örneğin 1-2 dakikalık komik videolar yayınlanmaktadır.

Facebook Watch’a Nasıl Ulaşılır?

Bilgisayardan Ulaşmak İçin

Tarayıcınızdan facebook.com sitesine gidin. Daha sonra facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından sol üst bölümde bulunan Facebook watch yazısına tıklayın. Facebook watch bölümüne ulaştınız.

Telefondan Ulaşmak İçin
hd film izle
Telefonunuzdaki facebook uygulamasının en güncel durumda olmasına özen gösterin. En güncel halde olduğunu kontrol ettikten sonra uygulamaya girin. Sağ üstte bulunan yatay 3 çizgiye tıklayın. Buradan sayfayı aşağıya doğru kaydırarak Facebook watch bölümünü bulun. Daha sonra üzerine tıklayın. Artık facebook watch bölümündesiniz.

Televizyonda Facebook Watch Nasıl Kullanılır?

Televizyonda Facebook watch bölümünü kullanmak için şu adımları uygulamalısınız:

Televizyonunuzdaki uygulama indirme bölümüne gelin. Buraya Facebook watch yazın ve uygulamayı indirin. Eğer bu uygulama sizde bulunmuyorsa televizyonunuz desteklenmeyen televizyonların arasındadır.

-Uygulamayı indirdikten sonra açın. Karşınızda çıkan yerde mavi butonda bulunan devam yazısına tıklayın. Ardından karşınıza bir kod gelecek.

-Daha sonra telefonunuzda bulunan Facebook uygulamasına film izle
girin. Yukarıda bir bildirim görünecektir. Bu bildirime tıklayın.

-Bildirimde bulunan onayla ve daha sonra devam butonuna tıklayın. Televizyonunuzda bulunan Facebook watch uygulaması çalışacaktır.

Not: Eğer bir telefonunuz yoksa bilgisayar veya tablet gibi bir tarayıcısı bulunan cihazlardan da bu işi yapabilirsiniz. Bu cihazda tarayıcı bölümüne facebook.com/device yazarak aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Facebook watch ilk olarak ABD’de ortaya çıkmış bir uygulamadır. Ardından Türkiye ve diğer ülkelere doğru yayılmıştır. Facebook bu konuda gereken ilgiyi alamamıştır. İnsanların dikkatini iyi şekilde çekememişlerdir.

Ayrıca Facebook bu uygulama dışında bir sürü yeni şey çıkardığı için tek bir uygulama üzerinde yoğunlaşamamıştır. Çıkardığı bu yeniliklerden bazıları çok fazla kullanılmakta ama bazıları da hiç girilmeyen bir uygulama olabilmektedir.

Bu biraz da kullanıcıların isteklerine göre ilerlemektedir. İlgisini çekmezse hiçbir şekilde girmemektedir. Bu da olası bir durumdur. Çünkü tüm insanların aynı anda ilgisini çekmek çok zor bir iştir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu