Oyun

En İyi Kız Oyunları

En İyi Kız Oyunları

 

Bilgisayar oyunu denilince genelde akla erkek oyuncular gelir, oysa oyun oynayan ve bu oyunlardan hoşlanan birçok kız oyuncu da bulunmaktadır. Elbette kız oyuncuların sevdiği oyunlar ile erkek oyuncuların sevdiği oyunlar değişkenlik göstermektedir. Kız oyuncuların en sevdiği oyunlar ise şunlardır:

The Sims Oyun ve Çeşitleri

The Sims, The Sims 2, The Sims 3, The Sims 4 olarak dört oyundan oluşan sims serisi aynı zamanda oyun içi satın alımlar ve çeşitli özellikleri olan ek paketler de bulundurmaktadır. Simülasyon oyunları ile popüler olan EA oyun şirketinin en bilindik oyunları arasında The Sims serisi gelmektedir. Bir yaşam simülasyon oyunu olan The Sims, bir nevi evcilik oyununa da benzemektedir.

Kullanıcılara kendi istedikleri karakterleri tasarlayıp, onları oynama şansı tanıyan bu oyun karakter tasarlama bölümü dışında karakteri sims dünyasında oynatmanıza izin vermektedir. Gerçek hayata veya evcilik oyunlarına benzese de çeşitli ayrıntıları ve eğlenceli yönleri ile özellikle kız oyuncuların ilgisini çekmektedir. Yüzlerce karakterde, yüzlerce hayat yaşama şansı veren The Sims aynı zamanda düzenli olarak çıkardığı ek paketler ile de oyunu güncel tutmakta ve zenginleştirmektedir.

Bu ek paketler arasında en popülerleri genellikle gece hayatı, hayvanlar, mevsimler ve kurt adam, vampir, peri gibi doğaüstü varlıkların geldiği ek paketlerdir. Oyun içi satım alımlarda ise özel olarak tasarlanan çeşitli mobilyalara, kıyafetlere ve enstrüman gibi eşyaları satın alarak sahip olabilirsiniz. The Sims, The Sims 2, The Sims 3 ve The Sims 4 bilgisayardan origin yoluyla veya kutu olarak satın alınarak oynanmaktadır.

Animal Crossing

Bütün dünyanın hayranı olduğu ve büyük bir yankı uyandıran Animal Crossing kız oyuncular arasında en çok tercih edilen oyunlardan birisidir. Yine bir yaşam simülatörü olan bu oyun The Sims serisine benzese de çeşitli farklılıklar göstermektedir. The Sims serisini aksine online da oynanabilen bu oyun oyunculara oyun oynarken sosyalleşme imkânı da sağlamaktadır. Oyunu oynamak için Nintendo Switch adlı konsol gerekse de çeşitli yollarla bilgisayarlara veya telefonlara da indirilebilmektedir.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu