Oyun

EA Codemasters’ı Devraldı

Electronic Arts’ın, resmi Formula One lisanslı F1 serisinin arkasındaki stüdyo olan İngiltere merkezli oyun geliştiricisi Codemasters’ı devralmakla ilgilendiği bildirildi.

DiRT serisi ve diğer popüler motor sporları franchise’ları. EA, Need for Speed’in mirasından geliyor ve muhtemelen stüdyoların yenilikleri ve yarış simülasyonundaki uzmanlığının yanı sıra Codemasters ile birlikte gelen F1 lisansının prestijini de gözlüyor.

Bunu yaparken EA, Kasım 2020’de açıklanan Take-Two Interactive’in 725 milyon sterlinlik devralma teklifini kırdı. EA’nın Codemasters için rakip teklifini bugün daha sonra resmileştireceği ve açıklayacağı bekleniyor.

EA, şık bir şekilde sıkıştırılmış banknotlardan yapılmış bir copla kapılardan dışarı fırladı ve ödülü eve götürdü. Şirket, şirketi 1,2 milyar dolara satın almak için Codemasters Yönetim Kurulu ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklama ise şöyle:

“Codemasters ve Electronic Arts’ı hayranlar için harika ve yenilikçi yeni yarış oyunları yaratmak için bir araya getirmenin son derece cazip bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Sektörümüz büyüyor, yarış kategorisi büyüyor ve birlikte yeni bir çağda liderlik etmek için konumlanacağız. Codemasters’ın yaratıcı yeteneğine ve yüksek kaliteli oyunlarına yıllardır hayranlık duyuyoruz. EA’nın teknolojisinden, platform uzmanlığından ve küresel erişiminden tam anlamıyla yararlanarak, bu kombinasyon mevcut franchise’larımızı büyütmemizi ve daha fazla endüstri sunmamızı sağlayacak Yarış deneyimlerini küresel bir hayran kitlesine tanımlıyor. Her iki Yönetim Kurulumuzun da bu işlemi önermesinden memnuniyet duyuyoruz ve bu kadar heyecan verici ve yetenekli bir ekibi Electronic Arts ailesine davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu