Oyun

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

 

Dijital dünyanın hızlı bir şekilde değişim ve gelişim gösterdiği bu günlerde oyunların da dijital ortama aktarılması beklenen bir sonuçtur. Mobil oyunlar her geçen gün kendini yenilemekte ve gerek kalitesiyle olsun gerekse çeşitliliğiyle dikkat çekmektedir.  Pc oyunlarına nazaran daha az sayıda oyun içeriğine sahip olsalar da mobil oyunların da sayıları azımsanacak kadar değildir. Kimi zaman bazı mobil oyunların kalitesinin bilgisayardakilerden daha fazla olduğu söylenebilinir. Mobil cihaz kullanımının giderek yaygınlaşması mobil oyunlarında artmasına vesile olmuştur. En çok oynanan mobil oyunlar arasında; eFootball PES 2020, Diablo Importal ve Realm Defense yer almaktadır.  Oyun severlerin sayısı arttıkça daha gelişmiş görüntü kapasitesiyle ve içerikleriyle mobil oyunlar gelişmeye devam edecektir.

eFootball PES 2020

Son zamanların belki de en çok tercih edilen ve sevilen futbol oyunları içerisinde yer alan PES, artık eFootball PES 2020 ile mobil cihazlarda yer almaktadır. Online olarak oynanabilme özelliği ile dünyanın her yerinden futbol severlerle bu heyecanlı rekabete ortak olmak mümkündür. PES 2020 heyecanını daha çok arttırmak için oyunun içeriğinde bazı değişikliklere gidilmiştir. Bunlardan en önemlisi daha fazla kulüp ve takımla mücadele edebilme özelliğidir. Ayrıca Juventus, FC Bayern Münchern ve Manchester United eklenmiştir. Bunların yanı sıra gelmiş geçmiş en iyi futbolcularla oynayabilme olanağı sağlamaktadır. Futbol sever herkesin zevkle oynayabileceği bir mobil oyundur.

Diablo Importal

Diablo serisinin devamı niteliğinde bir oyundur. Oldukça heyecanlı ve sürükleyici bir oyun olma özelliği gösterir. Barbar, İblis avcısı, Haçlı, Sihirbaz, Necromancer ve Keşiş olmak üzere 6 adet karakter bulunmaktadır. Bu karakterlere yeni özellikler ve güçler eklenerek oyun daha da eğlenceli hale gelmiştir.

Realm Defense

Realm Defense, en iyi savaş strateji oyunları arasında yer almaktadır. Oyundaki amaç kahramanlar yardımıyla dünyalardaki görevleri yerine getirip karşılığında elmasları almaktır. Oyun ne kadar kule savunma oyunu gibi gözükse de savaş oyunu seven mobil kullanıcıların ilgiyle oynadığı bir oyundur. Oyun hem keyifli vakit geçirmek için ideal hem de turnuvalara katılıp kendini ispat edebilme oyunudur.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu