Oyun

Cyberpunk 2077 video oyunu sürümü ileri tarihe ertelendi

The Witcher serisinin üreticileri merakla beklenen aksiyon oyunu Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesi, hem mevcut hem de yeni nesil video oyun konsolları için oyunu hazırlarken fazladan zaman sağlamak için ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Salı günü Twitter’da yayınlanan bir açıklamada, stüdyo CD Projekt Red, video oyununun 10 Aralık’ta planlanandan 21 gün sonra yayınlanacağını açıklandı.

CD Projekt Red stüdyo başkanı Adam Badowski ve CEO’su Marcin’den ortak açıklama geldi.

 

Stüdyo, oyunu Xbox ve PlayStation’ın yanı sıra PC’nin birden çok platformu için geliştirdiğinden bahsediyor, bu da “9 sürümü hazırlamamızı ve test etmemizi gerektiriyor.” Başlangıçta 19 Kasım’da piyasaya sürülmesi planlanmıştı.

Açık dünya, bilim kurgu macerası, sibernetik iyileştirmelerin hayatta kalmanın anahtarı olduğu fütüristik Gece Şehri’nde savaşan paralı kanun kaçağı V’yi canlandırıyor.

Oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da satışa sunulacak. Konsol sürümleri ayrıca yaklaşan PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S ile uyumlu olacak.

 

Cyberpunk 2077 oyuncu kitlesi merakla beklenen bu sürümde çok fazla değişiklik beklemekte. Cyberpunk 2077, son birkaç ay içerisinde çıkış tarihi sürekli erteleniyordu. Bu defa 10 Kasım’da erteleme olmadan sunulacak gibi duruyor.

Yapımcılar titizlikle konu üzerinde çalışıyor. Her detayı gözden kaçırmadan daha iyi ve hızlı performans sağlamak için çalışmalarında ertelemeye gidebiliyor.

Oyun severler için içerisinde olduğumuz bu pandemi döneminde, oyun yapımcılarından beklentilerini daha da çok üst planda tutuyor.

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu