Oyun

En Çok Oynanan Mobil Oyun Önerileri 

En Çok Oynanan Mobil Oyun Önerileri 

Günden güne mobil oyun oynayan insanların sayısı artmaktadır. Bunun sebebi de artık günümüzde yaklaşık 3 milyar insan akıllı telefon kullanmaktadır. Bu akıllı telefonlara metroda giderken, otobüs beklerken ya da iş yerinde sıkıldığımızda sık sık elimiz gitmektedir. Sıkıntımızın geçmesi için de zaman geçirecek mobil oyunlarla ilgilenmeye başlarız.

Ayrıca günümüzde artık 8 – 10 yaşında bir çocuğun bile akıllı telefonu vardır. Durum böyle olunca mobil oyunları oynayan kişi sayısı artmış olur. Mobil oyunlar sadece stresi azaltmak ve sıkıntımızı geçirmek için değil aynı zamanda online oyunlar sayesinde diğer insanlarla da iletişim içinde olmamızı sağlamaktadır.

Dünya Genelinde En Çok İndirilen Mobil Oyunlar 

En çok indirilen mobil oyunumuz Roblox’dur. Roblox’u indiren kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmiştir. Ücretsiz bir oyundur. Avatarınızın görünümünü değiştirmek için sanal para birimi satın alabilir ve bu sırada ücret ödeyebilirsiniz. Strateji, inşa etme, nişancı, hayatta kalma gibi içeriklere sahip bir oyundur.

Diğeri Pokemon Go’dur. Oyunun amacı bütün pokemonları yakalamaktır. 1 milyar kez indirilmiştir. Oyunda pokemonları bulmak için gerçek hayatta GPS yardımıyla yürüyüp bulmamız gerekiyor.

Subway Surfers mobil oyunu ise sonsuz koşu oyunudur. İndirilme sayısı 1 milyardır. Çokça sevilen ve dinamik bir oyundur. Bir diğeri isee çılgın hırsız filminden uyarlanan Minion Rush’dur. 950 milyon kez indirilmiştir. Reflekslerinizin ne kadar iyi çalıştığını gösteren bir oyundur. Engellerden kaçarak koşabilmeniz gerekiyor.

Diğeri  Jetpack Joyride’ dir. Bu oyunun amacı füzelerden ve elektrik direklerinden kaçarak altın toplamaktır. Altın toplayarak sırtınızdaki jetpacki yükseltebilir ve eşya satın alabilirsiniz. Bu mobil oyun 750 milyon kişi tarafından indirilmiştir.

Diğer mobile oyun PUBG Mobile’dır. 730 milyondan fazla indirilmiştir. PUBG dünyada en popüler  oyundur ama daha az indirilmiş olmasının sebebi diğer oyunlara göre piyasaya daha grç sürülmüş olmasıdır. Bu oyun bir savaş oyunudur  ve strateji ile oynanır.

Diğer bir strateji oyunu  Clash of Clans’dır. Köyünüzü inşa edebilirsiniz. Birliklerinizi eğitebilirsiniz ve çevrimiçi savaşabilirsiniz. Ücretsiz bir oyundur ve 500 milyon indirmeye sahiptir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu