Oyun

En Sevilen Mobil Oyunlarında Trend Olan 5 Oyun

En Sevilen Mobil Oyunlarında Trend Olan 5 Oyun

 

Oyun sektörünün gelişmesi ile her gün birbirinden enteresan ve güzel mobil oyunlar geliştirilmektedir. Bu kadar oyunun içerisinden hangilerinin iyi olduğunu anlamak ise son derece zordur. Bu sebeple, oyun tutkunları için en tanınmış mobil oyunların bulunduğu oyun listesini çevrimiçi olarak veya internet kullanmadan tek oynayabileceğiniz en tanınmış mobil oyunları sizin için topladık.

1.     Pokémon UNITE

 

Pokémon UNITE oyunu 5 e 5 bir MOBA oyunu olarak ifade edilmektedir. Bu oyundaki karakterler tamamıyla Pokémonlardan oluşmaktadır. Kısacası; Pikachu, Bulbasaur veya Charizard ile değişik Pokémonlara karşı mücadele edebilirsiniz.

Her Pokémon oyun başlangıcında temel seviyede oluyor ve seviye atladıkça evrim geçirmeye başlıyor. Oyunun bitimine doğru ise Pokémon son seviyeye ulaşıyor.

Bir MOBA oyununda bulunan temel unsurlar Pokémon UNITE’da da yer alıyor. Oyunda seviye atlamak için haritanın üstünde bulunan canavarlar ile karşı karşıya gelmeniz gerekir. Her öldürdüğünüz canavar veya rakip sayesinde bir puan kazanabilirsiniz.

2. Rush Royale

 

En tanınmış çevrimiçi mobil oyunlar arasında bulunan Rush Royale, oldukça keyifli bir kule savunma oyunudur. Oyun, değişik modlar ile kullanıcıların karşısına çıksa da temel hedefi daimi olarak gelen canavarları yok etmek ve kuleyi korumaktır. Temel oyun alanı ise PvP olarak ifade edilir. Adından da anlayabileceğiniz gibi bu oyunda rakip oyunculara karşı savaş mevzu bahistir.

Karakterlerin değişik kombinasyonları ile kuvvetli bir kart dizilimine sahip olabilirsiniz. Oyunda kart almak için bir sandık sistemi vardır. Aynı zamanda vazifeleri tamamladıkça da sandık kazanma şansınız artar.

3. Downhill Smash

 

En tanınmış mobil oyunlar arasında bulunan Downhill Smash, “endless runner” çeşidinde bir yapımdır. Cut the Rope ve C.A.T.S. gibi ikonik oyunların geliştiricisi olan ZeptoLab tarafından tasarlanan Downhill Smash, son derece sürükleyici bir oyundur.

Oyundaki hedefimiz içerisinde yuvarlandığımız kaya parçasını mümkün olan en uzak noktaya kadar taşıyabilmektir. Buna ek olarak oyunda bize engel olabilecek birkaç nesne mevcut. Haritanın her yanında bulunan zombiler ile temas etmek hızınızı azaltır. Durumunuzu ona göre ayarlamalısınız.

4. Flarts

 

En tanınmış internetsiz mobil oyunlar listemizde bulunan diğer bir mobil oyun ise Flarts oyunudur. BitSmudge tarafından tasarlanan Flarts oyunu, “casual” olarak tanımlanan oyun türünün başarılı bir örneğidir. Oyundaki temel hedef ise bir dart fırlatmak ve dartı yönlendirerek hedefe ulaşmasını sağlamaktır. Dartı fırlattıktan sonra ekrana tıklayarak hızını değiştirebilirsiniz.

5,PUBG Mobile

Dünya üzerinde en çok bilinen ve tanınan oyunların başında gelmektedir. Oldukça kolay bir oynanışı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu