Oyun

GTA5 Oyunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GTA5 Oyunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Oyuncuları en zayıf yerlerinden yakalamayı iyi bilmekte olan oyun şirketlerinden Rockstar Games’in uzun yıllardan beri gündemden düşmeyen tanınmış oyunu Grand Theft Auto V’i artık oynamayan hemen hemen kimse kalmamıştır. Fakat oyunun senaryo modunda hiç düşmeyen tansiyon ve şehrin kocaman ölçüleri, kimi ayrıntıların gözden kaçırılmasına yol açabiliyor.

Serinin önceki yapımlarından tanınmış film ve dizilere kadar birçok göndermeyle tıka basa doldurulan GTA V, barındırdığı ayrıntılar sayesinde tekrar tekrar açılıp oynanabiliyor. Şimdi isterseniz, büyük ihtimalle şuana kadar hiç duymadığınız ve bilmeniz gereken bazı enteresan ayrıntıları sizinle paylaşalım. Önceden uyaralım; paylaşacağımız bazı ayrıntılar, oyun başında ekstra süre geçirmenize yol açabilir.

1.     UFO’lar Her Yerde

 

Kimilerine göre tamamıyla bir komplo kuramı, bazılarına göreyse hükümetler tarafından saklanan gerçeklerden sadece biri. Evet, GTA V’te de karşımıza çıkan uçan dairelerden bahsetmekteyiz. Senaryo veya yan vazifeler sayesinde rastlayabileceğiniz UFO’lara, uçak ve helikopterle yolculuk ederken de denk gelebilirsiniz. Tabii o saatten sonra başınıza gelecek olaylardan siz mesuliyetlisiniz.

2. Koca Ayak İle Karşılaşmaya Hazır Mısınız?

 

Serinin en sevilen oyunlarından GTA: San Andreas’ta gerçekle kent efsanesi arasında bir yerde kalan ve hala pek çok oyuncu tarafından araştırılan Koca ayak, GTA V’te karşınıza çıkıyor. Sabırlıysanız ve boş zamanınız varsa rahatça rastlayabileceğiniz Koca ayak, size heyecan dolu anlar yaşatacak, buna emin olunuz.

3. Tekinsiz Yerlerde Dolaşırken Kendinize Dikkat Edin

 

Devasa beldede, akşamın bir vakti dolaşırken karşınıza çıkabilecek her çeşit şeye karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Geliştiricilerin şuana kadar atmadıkları kadar cesaretli adımlar attıkları GTA V’te belki de hiç duymadığınız ve şahit olmadığınız ayrıntılardan bir tanesi de Mount Gordon hayaleti. GTA V gibi neşeli bir oyunu anında Fatal Frame haline büründüren hayalet, tüylerinizi ürpertecek.

4. Yeraltı Tünellerinde Kaybolmamaya Dikkat Edin

 

Los Santos’un tamamını ezbere biliyor ve GPS’inizle dere tepe dolaşıp kenti adım adım dolaşmış da olsanız, hala ayak basmadığınız yerler olduğunu bilin. İşin ilginci, oyunu bitiren ve yüzlerce saatini GTA V ile geçiren birçok oyuncu, yeraltı tünellerine henüz girmemiş durumda. Klostrofobiniz yoksa ve maceraperest biriyseniz, yeraltı tünellerine girme zamanınız gelmiştir.

5. Los Santos’taki Davetsiz Misafirler

 

Yan vazifelerde oyundaki karakterinizin başına Acayip şeyler gelmesi “Çeşitli kimyasal maddelere” bağlı olduğu için doğal karşılayabilmektedir siniz. Peki ya, daha oyunun başında karşılaşacağınız donuk uzaylıyı nasıl açıklıyorsunuz?

 

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları