Oyun

Cyberpunk 2077 geliştiricileri, PS4 için özür diledi

Cyberpunk 2077’nin geliştiricileri PlayStation 4 ve Xbox One için merakla beklenen video oyununun bir dizi hata ve çökmesi nedeniyle özür diledi.

Twitter’da yayınlanan bir açıklamada, stüdyo CD Projekt Red, konsollardaki teknik sorunları gidermek için bir dizi güncelleme planladıklarını söyledi. Önümüzdeki 7 gün içinde eskord avcılar yeni bir güncelleme bekleniyor.

Önümüzdeki ay, PS4 ve Xbox One’daki en büyük sorunların ele alınması için Şubat ayı için planlanan daha büyük bir oyun yaması planlanıyor.

Stüdyodan yapılan açıklamada, “PlayStation 4 ve Xbox One’da daha iyi oynamasına daha fazla dikkat etmeliydik” dendi.

CD Projekt Red, oyuncuların oyunu dijital olarak satın aldıkları takdirde doğrudan PlayStation veya Xbox’tan geri ödeme alabileceklerini söyledi.

Stüdyo, oyunun fiziksel bir kopyasını satın alan tüketiciler için, satın alma işlemini yaptıkları perakendeciye gitmelerini, ardından alamazlarsa stüdyoya başvurmalarını tavsiye ediyor.

Cyberpunk 2077, bu yılki en büyük video oyunu lansmanlarından birini de geçen Perşembe piyasaya sürdü. Ancak oyuncular, sosyal medyada oyunla ilgili sayısız teknik sorunu paylaştı.

Acaba bu oyun için bir son mu yaklaşıyor?

Sürekli teknik sorunlar yaşanması ve sürekli lansmanının uzatılması akıllara birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

Yetkililerin kesin bir cevap vermesi bekleniyor. Oyunun neden bu kadar uzun süre lansman edilmediği, çıkış tarihlerinin sürekli uzatıldığı, teknik problemlerin satın alma işleminden sonra bile devam ettiği sorularının yanıtı yetkililerden bekleniyor.

Cyberpunk 2077, büyük bir oyun olması, oyuncuların turnuvalar düzenleyebileceği bir platform oluşturması bekleniyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu