Sosyal Medya

Whatsapptaki Aramalara Sonradan Dâhil Olabilme

Whatsapptaki Aramalara Sonradan Dâhil Olabilme

 

Whatsapp bir haberleşme uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden insanlar hem iş hem de kişisel görüşmelerini yapabilmektedir. Ancak iş toplantılarını genelde kullanıcılar başka uygulamalar üzerinden yapmaktaydı. Çünkü Whatsapp uygulamasında hem katılımcı sayısı sınırı vardı hem de görüşmeye anında cevap verme zorunluluğu bulunuyordu.

Kullanıcıların geri dönüşleri sayesinde Whatsapp bir iyileştirmeye gitti ve uygulama üzerinde kurulan sohbet gruplarında düzenleme yapmıştır. Bu düzenleme ile kullanıcılar dâhil oldukları gruplardan gelen aramaya hemen katılmak zorunda değildir.  Eğer o an açamadığınız bir sesli veya görüntülü görüşmeniz varsa buna görüşme sürdüğü sürece istediğiniz zaman dâhil olabilirsiniz. Yani artık Whatsapp üzerinden ekip görüşmeleri de yapılabilecektir. Kullanıcıların görüşmelere istediği an dâhil olabilmesi iş görüşmeleri için bir avantaj oluşturmaktadır.

Whatsappın Yeni Özelliği Hangi Alanlarda İşe Yarar?

Telefon başında bekleme sorunu aslında ortadan kalkmış bulunuyor. Beklediğiniz önemli bir görüşme varsa ve tam siz bir işle uğraşırken geldiyse işinizi bitirip görüşmeye başlayabilirsiniz. Uzaktaki bir yakınınızla aile görüşmesi yapılıyorsa da bu görüşmeyi artık kaçırmayacaksınız. Ya da iş toplantısı yapacaksanız bu toplantıya tüm katılımcılar müsait oldukça katılabilir. Bu sayede aslında kullanıcıların “müsait değildim” cümlesini kurması biraz da engellenmiş oluyor.

Whatsappta Başka Bir Yenilik Yapıldı mı?

Whatsapp kullanıcılarının geri dönüşleri ile diğer bir önemli konu olan zil seslerinde de düzenlemeye gidilmiştir. Artık kullanıcılar sesli müzikler yerine uygulamada daha sakin sesler duyacaktır. Bu sayede kullanıcıların Whatsapp’ı daha çok tercih etmesi beklenmektedir.

Bu Yeniliklerin Olumsuz Yönü Var mıdır?

Aslında genel duruma bakıldığında yapılan düzenlemeler kullanıcıların memnun kalacağı şekilde yapılmıştır. Ancak kullanıcıların sonradan görüşmeye katılan kişilere hazırlıksız yakalanması da an meselesidir. Mesela bir iş toplantısında aniden dâhil olan müdür gibi düşünün. Bu tarzda bir panik durumuna yol açabilecek olsa da düzenleme genel anlamda iyi yöndedir.

Mühim görüşmeleri kaçırma durumunuz ortadan kalkmış bulunmaktadır. Ama aynı zamanda da bir görüşmeye katılmamak için sunacağınız bahaneyi minimuma indirmiştir. Bu düzenleme ile kullanıcıların görüntülü iş toplantılarını da başka uygulamalar yerine Whatsapp üzerinden yapması hedeflenmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu