Sosyal Medya

Facebook Grubu Nasıl Açılır? Nasıl Yönetilir?

Facebook Grubu Nasıl Açılır? Nasıl Yönetilir?

 

Facebook günümüzde birçok sayfa ve gruba sahiptir. Bunlar çeşit çeşit insanın bulunduğu çeşitli içeriklerin sunulduğu gruplardır. Bu yazıda sizlere facebook grubunun nasıl açılacağından bahsedeceğiz.

Facebook Grubu Açma Aşamaları

Facebook grubu açmak çok da zor bir işlem değildir. Grubunuzu açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

Bilgisayardan Facebook Grubu Oluşturma

-İlk olarak facebook.com sitesine girmeli ve facebook hesabınız ile giriş yapmalısınız.

-Daha sonra sağ yukarıda bulunan hızlı yardım butonunun yanındaki işarete tıklayın. Burada grupları yönet seçeneğini seçin.

-Burada karşınıza çeşitli gruplar gelecektir. Sol üst bölümden mavi butonda grup kur seçeneğine tıklayın.

-Ardından grubunuz için sizden bazı bilgileri girmeniz istenecektir. Tüm bilgileri istediğiniz gibi girdikten sonra sağ altta bulunan oluştur seçeneğine tıklayın. Grubunuz başarıyla oluşturuldu!

Telefondan Facebook Grubu Oluşturma

-Telefonunuzda facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan 3 adet yatay çizgi işaretine tıklayın. Daha sonra aşağı inerek gruplar seçeneğini bulun ve tıklayın.

-Burada size bazı grupları gösterecektir. Burada üstte sağda bulunan oluştur seçeneğine tıklayın. Daha sonra çıkan yerden grup kur yazısına tıklayın.

-Buradan grubunuz için bilgileri girmeniz istenecektir. Tüm bilgileri girdikten sonra sağ üstten oluştur yazısına tıklayın. Grubunuz başarıyla oluşturuldu!

Facebook Grubu Nasıl Büyütülür?

Facebook gruplarında kullanıcı bulunması ve bu kullanıcıların fazla olması çok zor bir iştir. Tabi kullanıcılar organik olarak geliyorsa. Bunun için yapabileceğiniz bazı yöntemler vardır.

Örneğin grubunuz ile aynı içeriğe sahip başka bir gruba girmelisiniz. Daha sonra bu gruptaki üyelere gönderebildiğiniz kadar arkadaşlık isteği göndermelisiniz. Arkadaşlarınız sıklaştıkça kendi grubunuza davet edebilirsiniz. Böylece hem kalıcı hem de aktif kullanıcılar elde etmiş olursunuz.

Facebook Grubu Nasıl Yönetilir?

Facebook grubunu yönetmek ilk başlarda kolay gözükebilir ama ilerleyen dönemlerde yardım edecek kişiler gereklidir. Örneğin grubunuza birkaç tane güvenilir moderatör alırsanız işiniz kolaylaşır. Gruba gelen istekleri kontrol etmek veya paylaşılan gönderileri kontrol etmek için büyük bir avantajdır. Bu moderatörlere ayrıca para vermenize gerek bile kalmayabilir. Çünkü moderatör olacakların çoğu gönüllü olacaklardır.

 

 

 

bakırköy medyum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu