Sosyal Medya

Whatsapp Özelliklerine Bir Yenisini Daha Ekliyor 

Whatsapp Özelliklerine Bir Yenisini Daha Ekliyor 

Akıllı telefonlar için bir mesajlaşma uygulaması olarak geliştirilen ve 2009 yılında duyurulup 2010 yılında piyasaya sunulan Whatsapp her geçen gün daha da büyüyor. Arama, haberleşme ve iletişim kurma gibi pek çok duruma yardımcı olan Whatsapp bu sefer çok konuşulacak bir özellik ile geri dönmeye hazırlanıyor. Son zamanlarda oldukça yeni özellik yüklenen ve sürekli güncelleme alan Whatsapp ise bu sefer İOS kullanıcılarının yüzünü güldürecek.

Yeni Özellik Epey Rağbet Görecek 

Whatsapp İos kullanıcıları için üzerinde çalıştığı ve hala çalışmaya devam ettiği bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. Gizlilik Sözleşmesinden kaynaklı pek çok kullanıcısını yitirse de bu kullanıcıları geri toplamayı kafasına koyduğunu gözler önüne sermekle meşgul.

Yeni Güncelleme İle Yeni Tarz 

Whatsapp sunacağı 2.21.200.11 numaralı güncelleme ile birlikte İOS kullanıcıları için iki yeni özellik getireceğini açıkladı. Bunlarda ilki sohbet balonlarının tasarımının değişmiş olması. Eskiden sohbet balonları daha köşeli ve daha açık renkliydi. Bu yeni güncelleme ile birlikte sohbet balonları artık daha yuvarlak ve daha koyu renklerde tasarlanmış bir biçimde karşımıza çıkıyor. Daha tarz bir görünüm için yapılan bu yenilik kullanıcıların yüzlerini güldürecek gibi duruyor. Güncelleme ile birlikte gelmesi muhtemel bir diğer özellik ise Whatsapp’ta kaybolan mesajlarla ilgili. Bu yeni güncelleme ile Whatsapp’ta kaybolan mesajları artık yönetmek mümkün. Whatsapp ilk önce bu özelliğin 90 güne çekilmesinden söz etmişti ama getirilen yeni güncelleme ile 24 saat, 7 gün veya 90 gün olarak ayarlamalar yapabilirsiniz.

Kaybolan mesajlarınızı yönetmek amacıyla bu üç seçenekten birisini seçmeniz muhtemeldir. Bu durum yeni güncelleme ile gelmiş bulunmakta. Eğer kaybolan mesajlarınızı yönetmek isterseniz sizde Whatsapp’ınızı güncelleyebilir ve Whatsapp’ta Gizlilik Ayarları menüsüne göz atabilirsiniz. Whatsapp’ta Gizlilik Ayarları menüsü içerisinde bulunan “Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı” seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Bu seçeneği aktifleştirdikten sonra mesajlarınızın kaybolma zamanını 24 saat, 7 gün ya da 90 gün olarak ayarlamanız mümkündür. Bu güncelleme şuan için TestFlight programı ile sunuluyor eğer bir sorun oluşmaz ise tüm kullanıcılara bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu