Oyun

Video Oyunları Sağlığınızı Seviyelendirmenize Yardımcı Olabilir mi?

Video Oyunları Sağlığınızı Seviyelendirmenize Yardımcı Olabilir mi?

 

 

Video oyunlarını sağlığınız için kötü olarak tasvir etmenin eski bir Nintendo’da ördek vurmak kadar kolay olacağını varsayabilirsiniz.

Profesyonel bir oyuncu bile, oyuncuların harika alışkanlıklara sahip olmadıklarını kabul edebiliyor. Bir seferde 14 saat oynayan insanlar, oyuna o kadar odaklanmışlar ki yemek yemeyi unutuyorlar. Bir çoğu Bahsine giriş çok zayıf, hatta zayıf görünümlü. Çünkü günde bir öğün yemek yiyorlar.

Uzmanlar, spor salonu üyeliğinizi bir oyun aboneliği için takas etmenizi önermese de, boş zamanlarınızda muhtemelen yapabileceğiniz daha kötü şeyler olduğu ortaya çıkıyor. İşleri denge de tutmak, tuzaklardan kaçınmak gerekli.

Bir video oyununun sağlığınız için oluşturduğu en büyük tehdit, muhtemelen bataklık veya mutant akrepler değildir. Hareketsiz davranış, TV seyretmek veya arabada yolcu olmak gibi düşük enerjili aktivite.

Basitçe söylemek gerekirse, hareketsiz davranış sizin için çok kötü. Gençlikte hareketsiz davranış üzerine bilimsel bir bildiri yazan komitenin başkanı olan Barnett, “Hareketsiz tüm nedenlerden ölüm riskinin artırdığı gerçekten çok iyi biliniyor” dedi.

Bu rapor, ekran zamanının çocukların aşırı kilolu olmasına katkıda bulunduğunu söyledi. Ancak Barnett, ekran zamanlı toplu oyunlar, bilgisayar zamanı ve televizyon izleme üzerine birçok çalışmanın tek bir kategoride olduğunu söyledi.

2012 yılında yapılan bir araştırma, insanları ya televizyon izlemeye, bir kontrolörle video oyunu oynamaya ya da hareketle kontrol edilen bir video oyunu oynamaya atadı. Her grup harcadıklarından daha fazla kalori tüketti, ancak net alım TV grubunda en yüksek ve hareket kontrollü video oyunu grubunda oldu.

Araştırmalar, video oyunlarının duyguları ve düşünme becerilerini de artırabildiğini gösteriyor. Ancak oyun oynarken ne zaman bilgisayardan kalkacağınızı bilmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu