Yazılım

Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi İçin Son Günler

Windows 10, Microsoft tarihinin en iyi işletim sistemlerinden biri olarak adlandırılıyor. Her geçen gün yeni bir özelliği duyurulan bu işletim sistemi, bu yönüyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Bu konuda dur durak bilmeyen Microsoft, tarihinde ilk defa işletim sistemine ücretsiz geçiş imkanı sağladı.

Uzun zamandan beri devam eden bu ücretsiz geçişler için, artık son döneme girildi. Microsoft, kendi internet sitesinde yapmış olduğu açıklamaya göre, Windows 10’ a olan ücretsiz geçişlerin 31 Aralık’ta son bulacağını belirtti. Temmuz 2016 tarihinde yükseltme sunmayı büyük oranda durduran Microsoft, güncellemeleri kısmi bir hale getirmişti.

Bu döneme kadar devam eden bu istisnai durum 31 Aralık tarihinde tamamen sona erecek. Microsoft, yardım teknolojilerine gereksinim duyan kişilerin yükseltmeleri yalnızca bu tarihe kadar yapabileceğinin altını çizdi. Teknoloji devi daha önceki tarihlerde bu hizmetin sona ermesinden bir müddet önce açıklama yapacağını belirtmişti.

Yardımcı Teknolojileri Özelliği

Microsoft’un yardımcı teknolojiler olarak bahsettiği özellik ise, bilgisayarı daha kapsamlı araçlarla kullanan kişiler için geçerlidir. Yani bilgisayar kullanmakta zorluk çeken engele sahip olan kişiler için özel olarak hazırlanan bu araçlar, yardımcı teknolojileri olarak adlandırılıyor. Tam olarak istenilen düzeye getirilemeyen bu araçlar, henüz geliştirilme aşamasında. İlerleyen dönemlerde bilgisayarı kullanırken ekstra yardıma ihtiyaç duyan kişiler için, daha gelişmiş özellikler getirileceği konuşuluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu