Yazılım

WordPress Admin Şifresini Unuttum

 

WordPress Admin Şifresini Kaybetmek bu işle uğraşanların çok sık başlarına gelen bir durum. Tecrübeli olanlar bu durumun üstesinden nasıl gelineceğini zaten biliyorlar. Ancak yeni başlayanlar için bazen içinden çıkılmaz bir duruma dönüşebiliyor ve saatlerce bunun için uğraşılıyor. Bu yazıda kaybolan WordPress Admin şifresini nasıl tekrar öğrenebilir ve değiştirebiliriz onun yolunu anlatacağım.

Kayıp WordPress Admin Şifresi

WordPress Admin şifresini kaybettiniz ve Admin kısmına giriş yapamıyorsunuz. Yeni şifre belirlemek ve bu kısma giriş yapmak için en çok kullanılan çözüm Phpmyadmin kısmından veritabanına erişip buradan Admin şifresini değiştirmeniz. Bunu yapmak için sitenizin cPanel ya da Plesk yönetim paneline girmeniz gerekiyor. Hosting firmanız üzerinden bu giriş işlemini yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Veritabanları kısmına tıklıyorsunuz ve Admin şifresini unuttuğunuz sitenize ait olan veritabanının yanındaki Browse kısmına tıklıyorsunuz.

WordPress Veritabanından Admin Şifresi Değiştirme

Bir sonraki ekranda karşınıza sitenize üye olmuş tüm kullanıcıların kullanıcı adlarının bulunduğu bir liste çıkacak. Bu listede şifresini kaybettiğiniz Admin olarak giriş yaptığınız kullanıcı adını bulup hemen yanında bulunan Edit kısmına tıklayınız. Açılan bir diğer tabloda user_pass seçeneğinin karşında Value kısmının hemen altına gelen kısma yeni şifrenizi yazın ve Functions menüsü altından MD5 kısmını işaretleyin. Sayfanın en altında bulunan GO butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Artık yeni şifrenizle Admin kısmına giriş yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu