Yazılım

WordPress 404 Hatası Çözümü

 

WordPress artık pek çok site türü için son derece kullanışlı bir yayın sistemi oldu. Sadece birkaç ufak dokunuşla bu sistemi hosting alanınıza kurabiliyorsunuz. Üstelik bunun için derinlemesine bir bilgisayar bilgisine de ihtiyaç duymuyorsunuz. Ancak bu işlem sırasında ya da kurulum tamamen bittikten ve sitenizi yayına verdikten sonra çeşitli beklenmedik hatalar da görülebilmekte. Bu hataların çözümünü bulmak ise tüm sitenizi kurmaktan daha zor bir durum.

WordPress 404 Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

WordPress kurulumu ya da kullanımı sırasında en çok alınan hatalardan bir tanesi WordPress 404 hatası. Bu hata WordPress kullanıcılarının hemen hemen bir defa karşılarına çıkmıştır. Peki, WordPress 404 hatası nedir? WordPress 404 hatası nasıl çözülür?

WordPress 404 hatası tek bir sayfada görülebileceği gibi aynı zamanda sitenizin tüm sayfalarında da görülebilir. Ekranın ortasında kocaman bir 404 Sayfa Bulunamadı hatası alırsınız. Bu durum sitenizin ana dizininde bulunan .htaccess isimli dosya üzerinde haberiniz olmadan yapılan düzenlemelerden kaynaklanmakta. Yeni bir plugin yüklediğinizde bu dosyanın içerisine zaman zaman değişik veriler yazılabiliyor. Bu durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken tek şey Redirection ismindeki plugini kurmanız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu