Yazılım

Yeni başlayanlar için Zoom’u kullanma kılavuzu

Pandemiden önce, birçok şirket video konferans uygulaması Zoom’u iş toplantıları, röportajlar ve diğer amaçlar için kullanıyordu.

Bugünlerde, arkadaşları ve ailesi ile uzun günler geçiren birçok kişi, yüz yüze ve grup buluşmaları için Zoom’a taşındı.

Bu, Zoom’u henüz denememiş veya özelliklerine henüz aşina olmayanlar için hızlı bir kılavuzdur.

Ücretsiz sürümü kullanmaya nasıl başlayacağınıza dair ipuçları içerir. Unutulmaması gereken bir şey: Bire bir görüntülü görüşmeler istediğiniz kadar uzun sürebilirken, Zoom’daki herhangi bir grup görüşmesi 40 dakika ile sınırlıdır.

Kesintisiz daha uzun görüşmeler yapmak istiyorsanız Zoom’un Pro planı için ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca alternatif bir video konferans uygulamasını deneyebilirsiniz.

 

ZOOM’A NASIL KAYIT OLUNUR
Elbette yapılacak ilk şey hizmete kaydolmaktır. Bunu dizüstü bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Önce web hizmetini ele alacağız.

Zoom’un kayıt sayfasına gidin. Önce doğum tarihinizi girmeniz istenebilir. Bunun nedeni, 16 yaşından küçükseniz, okul için olmadığı sürece bir Zoom hesabı oluşturmaya uygun değilsinizdir.

Daha sonra bir hesap oluşturmak için birkaç seçenek sunulacak. Üst tarafta, “İş e-posta adresiniz” etiketli kutuya e-postanızı girebilirsiniz.

Bunu yaparsanız, ikinci adıma geçin. Zoom bir iş e-postası istemesine rağmen, kişisel bir e-posta düzgün çalışmalıdır.

Mart ayında, Zoom’un bazı e-posta adreslerini ve kullanıcı fotoğraflarını, uygulama belirli e-posta alanlarına sahip kişilerin aynı şirket için çalıştığını düşünebildiği için Zoom’un İletişim Rehberi özelliği aracılığıyla sızdırdığı bildirildi , ancak Zoom Nisan ayında bu alan eşleştirme özelliğini kaldırdı.

“SSO ile giriş yap”, “Google ile giriş yap” veya “Facebook ile giriş yap” düğmelerini tıklayarak da bir hesap oluşturabilir, ardından Zoom masaüstü uygulamasını indirip yedinci adıma geçebilirsiniz.

Bir e-posta girdiyseniz, Zoom bu adrese bir aktivasyon e-postası gönderir. Hesabınızı etkinleştirmek için e-postadaki “Hesabı Etkinleştir” düğmesini tıklayın veya etkinleştirme URL’sini kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın.

Web tarayıcınızda açılan sayfada, daha sonra bir okul adına kayıt olup olmadığınız sorulacak. Olmadığınızı varsayarsak, “Hayır” düğmesini ve ardından “Devam Et” i tıklayın.

Sonraki sayfada adınızı, soyadınızı ve şifrenizi girin

Bir sonraki sayfada, diğer kişileri e-posta yoluyla ücretsiz bir Zoom hesabı oluşturmaya davet edebilirsiniz. İsterseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

Ardından, kişisel toplantı URL’nize bir bağlantı verilecek ve bir test toplantısı başlatmak için turuncu renkli “Toplantıyı Şimdi Başlat” düğmesine tıklama seçeneğine sahip olacaksınız.

Bu URL’yi tarayıcınıza kopyalarsanız veya bu turuncu düğmeye tıklarsanız, Zoom masaüstü uygulamasını indirmeniz istenir. Uygulamayı yüklemek için talimatları izleyin.

Zoom uygulamasını yükledikten sonra, “Toplantıya Katıl” veya “Oturum Aç” düğmelerini göreceksiniz.

Test toplantınızı başlatmak için “Oturum Aç” ı tıklayın.

Sonraki ekranda, tarayıcınızda Zoom’a kaydolmak için az önce kullandığınız e-posta ve şifreyi girin. “Google ile Giriş Yap” veya “Facebook ile Giriş Yap” düğmelerini kullanarak kaydolduysanız, buradaki düğmeleri tıklayın ve komut istemlerini izleyin.

Giriş yaptıktan sonra, “Ana Sayfa” sekmesinde olduğunuzdan emin olun ve ardından Zoom uygulamasında turuncu renkli “Yeni Toplantı” düğmesini tıklayın. Toplantınız başlayacak.

windows 10 home satın al

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu