Yazılım

Skype’ın Tartışma Yaratan Tasarımı Masaüstüne Geliyor

Skype, kısa bir zaman önce yeni tasarımını mobil olarak kullanıma sunmuştu. Hayal kırıklığına neden olan bu yeni görünüm, kullanıcılardan büyük bir tepki aldı. Pek çok kullanıcı mobil uygulamanın kullanışsız olmasından yakınırken, bu alanda bir düzenleme yapılması bekleniyordu. Ancak işler tam da beklentiler gibi olmadı. Artık mobil uygulamada kullanılan tasarımın güncellemeyle birlikte masaüstüne de gelmesi bekleniyor. Mac, Windows ve Linux güncelleme alacak işletim sistemleri arasında bulunuyor.

Yeni Skype Hangi Özellikler Taşıyor?

Skype’ın yeni özellikleri arasında kullanıcıların gün boyunca rahat iletişimde olmasını sağlayacak yenilikler var. Genişletilmiş bildirim paneliyle dikkatleri üzerine çeken bu sürüm, bunları daha pratik bir şekilde kontrol etmenizi sağlıyor. Artık sadece bu panel üzerinden tüm bildirimleri hızlı bir şekilde okuyabilirsiniz. Bunun yanında çağrı sırasında fotoğraf gönderimi de bu sürüm sayesinde mümkün oluyor. Eğer grup sohbetindeyseniz, mention sistemini kullanarak daha hızlı bir iletişim sağlayabilirsiniz.

Çok tartışılan tasarımı da, kullanıcıların biraz daha özgür bir alanda iletişim kurmasına yardımcı olacak özellikler taşıyor. Gece modu özelliği sayesinde, rahatsız edici beyaz ışıktan kurtulmanız mümkündür. Bu sayede daha iyi bir ortamda sohbet edebilme şansı yakalayabilirsiniz.

Skype’dan beklenilmeyen özelliklerden biri de hikayeler özelliği olmuştur. Bu özelliği kullanarak kısa süre için geçerli olacak kendi hikayelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları