Sosyal Medya

Facebook Masaüstü için Karanlık Modu Açtı

Facebook Masaüstü için Karanlık Modu Açtı

 

Sosyal medyaların son zamanlarda yapmış olduğu güncellemelerin birçoğu kullanıcılar tarafından merakla takip edilmektedir. Özellikle de son zamanlarda birçok sosyal medya devinin “Dark Mod” olarak kullanıcılarının hizmetine sunduğu “Karanlık Mod “ ile ilgili son güncellemeyi yapan sosyal medya devinin Facebook olduğunu belirtelim. Daha önce mobil uygulamalarında kullanıcılarının hizmetine sunduğu bu özelliği ile oldukça başarılı yorumlar alan Facebook’un şimdi de masa üstü kullanıcıları için bu modu açtığını belirtelim.

Kullanıcı kitlesinde ciddi düşüş bulunuyor

Sosyal medya olarak hayatımıza ilk girenlerin başında ne kadar Facebook olsa da eski popülerliğinden eser kalmadı. Her geçen gün ciddi kitle kaybı yaşayan Facebook’un yakın zaman içerisinde yeni güncellemeler yaparak kullanıcılarını bu platformda tutma çabalarının bulunduğunu belirtelim. Yeni güncellemesi ile dünya üzerinde bulunan herkes için bu modu aktif hale getiren Facebook’un bakalım yapmış olduğu bu hamle ile kitleleri üzerinde nasıl bir etki bırakacağına hep birlikte bakalım.

Mart ayında kullanıma açmıştı

Daha önce Beta sürüm olarak Facebook karanlık mod masaüstü uygulamasını Mart ayında kullanıcılarının bir kısmına açan Facebook’un artık herkes için aktif olarak kullanılabilir bir özellik sunduğunu belirtelim.

Özellikle karanlık modların kullanıcı odaklı olması beraberinde kullanıcıların gözlerinin yorulmasının da önüne geçmiş oluyordu. Bu yüzden de Facebook’un bu karanlık mod uygulamasını sizlerde aktif olarak kullanmak istediğiniz zaman belirttiğimiz adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Facebook Karanlık Mod Açma Nasıl Yapılır?

  • Facebook’a giriş yaptıktan hemen sonra üst menü üzerinde yer alan aşağı yönlü ok işaretine basmanız gerekmektedir.
  • Ardından açılacak olan menü içerisinde “Ayarlar” menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Burada karşımıza çıkan “Yeni Facebook seçeneğine geç” menüsüne tıkladıktan sonra,
  • Ardından “Tamam” tuşna basarak sizlerde Facebook karanlık mod uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak için ciddi atılımlar yapan firmanın yakın zaman içerisinde de ne gibi güncellemeler yapacağını hep birlikte buradan göreceğiz. Özellikle de son zamanlarda farklı özellikler üzerinde çalışmalarına devam eden firmanın sunacağı yeni özelikler için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları