Oyun

Steam Nedir

Steam Nedir

 

Steam, Counter Strike yayımlayıcısı ve geliştiricisi olan Valve Corporation tarafından 2003 yılında geliştirilip hizmete sunulan bir dijital oyun dağıtım platformudur.

Steam‘ın oyun alemi içerisinde çok önemli bir rolü vardır.

Ortaya çıkışından günümüze tam 15 yıl geçmiş olan ve artık hayatımızın bir parçası haine gelen Steam, oyun yayınlayıcıları ile oyuncular arasında köprü vaziyeti görmektedir. Video oyunların çok oyunculu seçenekleri için ortaya çıkmış bu uygulama hemen hemen her oyuncunun bilgisayarında yüklüdür. Son zamanlarda video oyun tutkusu son hızıyla devam etmektedir. Bunlara örnek olarak Playerunknown’s BatlleGrounds, Dota 2, Counter Strike Global Offensive, Grand Theft Auto, Left 4 Dead 2, tır sürme simülasyonu olan ve çoğumuzun oynamaktan zevk aldığı Euro Truck Simülatör serisi, krallık kurma oyunu olan Mount and Blade Warband, avcılık zevkinizi başka canlılara zarar vermeden gerçekleştirmeniz için kurgulanmış the Hunter, kendi savaş stratejinizi yaratarak ordunuzu yönlendiren savaş simülatörü olan Total War serisini, online kişilerle karşılıklı maç yapacağınız PES ve FIFA serisini, kendinizi gerçek bir menajer gibi hissedeceğiniz oyuncuların sözleşme detaylarına kadar erişime sahip olduğunuz Futboll Manager oyununu ve bunlar gibi birçok oyunu Steam sayesinde çok oyunculu bir şekilde oynayabilirsiniz.

Steam kurulumu nasıl gerçekleştirilir?

Bilgisayarınızdaki işletim sistemleri Windows, Mac, Linux olduğu taktirde sorunsuz bir şekilde kurulumunu yapıp kullanmanız kaçınılmazdır. Tarayıcınıza Steam yazdıktan sonra resmi web sitesinden indirip kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu