Oyun

Nintendo Türkiye’ye Pazarına Yeniden Dönüyor!

 

Mario ve Zelde gibi oyunları hayatımıza sokan ve küçük el konsollarıyla dünyayı kasıp kavuran Nintendo, Yunan bir distribütör tarafından tekrardan Türkiye’ye pazarına dönecek.

Nortec Eurasia adında ki Nintendo Distribütörünün Türkiye pazarından yaklaşık 6 sene önce çekilmesinin ardından, Nintendo firması Türkiye’de uzun bir uykuya dalmıştı. Nintendo Switch adındaki gelişmiş bir konsolu çıkarmasına rağmen firmanın Türkiye pazarına odaklanması ise bu süreci uzatan etmenler arasında yer almaktaydı.

Yunanistan Menşeili bir Distribütör olan CD Medya’nın, 2016 yılında beri Yunanistan ve Balkan ülkelerinde yürüttüğü Nintendo pazarı, yine Nintendo’nun sitesinde yayınlana habere göre önümüzde ki günlerde Türkiye’ye gelebilir.

Oyunlar ve Yan Ürünlerde Satışa Sunulacak!

CD Medya Turkey adı altında satışı yapılacak olan Nintendo el konsollarının yanı sıra firma yaptığı anlaşmalarla ülkemiz de Çeşitli yan ürünler ve oyunlarından satışını yapmayı planlıyor.  CD Medya firmasının kendisinden henüz böyle bir resmî açıklama olmamasına rağmen, yapılan sızıntılarda 2018 yılı içerisinde firmanın Türkiye’de faaliyete geçmesi bekleniyor. Özellikle Nintendo’nun son çıkardığı ürünleri Xbox ve PS’lere kafa tutacak cinsten.

Ülkemizde Nintendo konsollarına ilgi duyan azımsanamayacak bir kitle olduğu düşünüldüğünde, firmanın kendisiyle beraber gelmese bile bir distribütör ile bu ürünlere ülkemizde de erişilebilmesi, özellikle yurt dışından bu tip cihazları ve oyunları sipariş etmek zorunda kalan ve sürekli gümrük de problemler yaşayan bireyleri rahatlatacak bir haber.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu