internet

Netflix Hesabı Nasıl Güvene Alınır?

 

Netflix günümüzde birçok kişinin dizi ve film izlediği bir platformdur. Bu platformda dizi ve film izlemek için belli bir miktar para ödemek gerekir. İnsanlar bu paraları öder fakat bazen paraları boşa gidebilir. Bunun nedeni ise hesapların çalınmasıdır. Eğer güvenlik önlemlerinden yeterince faydalanılmazsa bu çalınma ihtimali çok yükselir. Bu yazıda Netflix hesabınızı nasıl güvene alabileceğinizden bahsedeceğiz.

Güçlü Bir Şifre

Şifreniz sizin için çok önemlidir. Çünkü şifreniz kolay ise çalınma ihtimali yükselir. Kişi kötü niyetle sizin hesabınıza girebilir. Ardından hesabınızdaki şifreyi değiştirerek başka bir şifre koyabilir. Güçlü bir şifre oluşturmak için şunlara dikkat etmelisiniz:

-Şifreniz çok bilinen şifrelerden olmamalıdır. Yani şifreniz size özel olmalıdır.

-Şifreniz art arda gelen sayı ve rakamları kullanmamalısınız. Örneğin 123 veya abc şifreniz için kötü seçimlerdir.

-Şifrenizde adınız ve doğum tarihiniz olması çalınma ihtimalini yükseltir. Çünkü bunları çoğu kişi kullanır. Eğer hesabınıza erişmek isteyen kişi sizin bazı bilgilerinize ulaşabiliyorsa kolaylıkla hesabınıza girebilir.

-Şifrenizde olabildiğince fazla karakter kullanın. Bu sizin hesabınıza erişmek isteyen kişileri yıldıracaktır.

Şifrenizi bu şekilde güçlü bir hale getirebilirsiniz.

Netflix Hesabınızın E-postası

Yukarıda güçlü bir şifre kullanmanın ne kadar iyi olacağından bahsettik. Ancak şifrenizden başka güvenlik önlemleriniz de olabilir. Netflix hesabınızdan e-posta hesabınızı doğrulamalısınız. Bunu yapmanızın nedeni hesabınızı güvene almaktır. Çünkü hesabınızın şifresini bilen bir kişi hemen başka bir şifre belirleyecektir. Siz de bu nedenle hesabınıza giremeyeceksiniz. Ancak girmeniz için bir seçenek vardır. Doğruladığınız e-posta hesabınızı kullanarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Böylece hesabınıza giren kişi çıkarılacak ve sizin giriş yapmanız sağlanacaktır.

Eğer e-postanızı doğrulamazsanız hesabınıza giren kişi kendi e-postasını girebilir. Böylece hesabınıza yeniden girmek için sadece bir seçeneğiniz kalır. Bu da telefon numarasıdır.

Telefon Numarası

Telefon numarası yukarıdaki işlemleri yapmazsanız sizin son kurtarıcınız olacaktır. Telefon numarasını kullanmak için şu şekilde doğrulamalısınız:

Netflix hesabınıza giriş yapın ve ayarlar kısmına gelin. Burada telefon numarasına tıklayın ve telefon numaranıza kod gönderin. Gelen kodu ekranda bulunan yere girin ve doğrulayın.

Telefon numaranızı doğruladıktan sonra Netflix hesabınızın şifresi değişse bile yeniden bir şifre belirleyebileceksiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu