internet

Reklam Virüsleri Ne İşe Yarar ve Reklam Virüsleri Nasıl Silinir?

Reklam Virüsleri Ne İşe Yarar ve Reklam Virüsleri Nasıl Silinir?

 

Reklam virüsleri ile başı dertte olan insanların çok fazla araştırmakta olduğu konuların en başında reklam virüsleri ne işe yarar ve reklam virüsleri nasıl silinir konusu olmaktadır.

Reklam virüsleri ne işe yarar ve reklam virüsleri nasıl silinir? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Son yıllarda internet kullanan insanların çoğalması sebebi ile internet kullanıcıların çok fazla karşılaştığı sıkıntıların en başında devamlı olarak çıkan reklamlar olmaktadır. Bu reklamların bazıları virüs bulaştırıyo ve oldukça çok büyük risk içermektedir. Virüsler zaman geçtikçe çok sinir bozucu olması, bilgisayar  yavaşlayıp kullanılamaz bir hale gelmesine sebep olmaktadır.

Reklam virüsleri en başta Google, Chrome ve çok çeşitli arama motorlarından bulaşan ve sizlere devamlı sizlerin yani kullanıcıların onayı olmadan reklam veren ve virüs yazılımı ön plana çıkmaktadır. Virüsler siz kullanıcıların herhangi bir sitede olursanız olsun önemli olmadan devamlı olarak karşınıza çıkıp her zaman kapatmak istediğinizde her seferinde tekrar tekrar siz kullanıcıları aşırı derecede rahatsız etmektedir.

Özellikle bazen cinsellik olan reklamların linkleri bilgisayarlarınızı çok zor durumlarda bırakabilmektir. Reklam virüsleri nereden bulaşır; güvenli olmayan internet sitelerinden bulaştığı ve güvenli olmayan yazılımlar nedeni ile bulaşmaktadır.

Reklam Virüslerin Temizlenmesi Nasıl Yapılır?

Reklam virüslerin temizlenmesi nasıl yapılır? sıklıkla sorulan ve araştırılan konulardan biri olmaktadır. İnternet kullanıcılarının çok rahatsız olduğu bu konu ülkemizde ve dünyada kullanılan Google ve Chrome reklam virüslerinin temizlenmesi ve yok olması için yapılması gerekenler olmaktadır.

Bilgisayarı açtıktan sonra Google ve Chrome internet arama motorlarının açılması ve ekranınızın üst sağ kısmında olan 3 nokta tuşuna yada düğmesine basın veye dokunmanız gerekiyor, çıkan menüde gelişmiş bölümün altında yer almakta olan ayarlar kısmına dokunun ve bilgisayar   temizleme bölümüne basıp işlemi başlatabilirsiniz.

Tehlikeli yazılım bulma bölümünü sağ kısımda yer almakta olan bul tuşuna basmanız gerekmektedir ve en son yapılacak işlem tehlikeli yazılımların denetlenmesini bulan işlemin bütünüyle bitmesinin beklenmesi gerekmektedir. Tehlikeli yazılım bulununca bu yazılımın yok olması yani kaldırılması ve bilgisayar ve telefonlarınızı tekrar başlatılması gerekmektedir. Bu işlem en kullanışlı virüs temizleme tekniği olarak en ön plana çıkmaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu