Telefon ve Tabletler

Huawei P40 ve Genel Özellikleri

Huawei P40 ve Genel Özellikleri

 

Piyasa içerisinde son birkaç senedir en çok sevilen ve duyulan markalar içerisinde yer almaya başlayan Huawei, özellikle son telefon modellerinde de farklılıklar yaparak müşterilerinin ilgisini çekiyor. Kamera özellikleri ya da modelin dış görünümüyle birlikte herkesi kendine hayran bırakan modellerin tasarımını elinde tutan Huawei, 2020 yılında çıkaracağı modelle birlikte de bu bayrağı kimseye devretmeyecekmiş gibi gözüküyor. Huawei P40 modeli 2020 senesinin mart ayında piyasaya sürülecek. Son çıkan haberlere göre de modelin mart ayının başında satışa sunulması bekleniyor.

Huawei P40 genel özellikleri açısından incelendiğinde özellikle karşımıza ilk olarak işlemcisi çıkıyor. Kirin 990/ 990 5G işlemciye sahip olan modelin, 4500 mAh bataryası bulunmakta. Batarya açısından bakıldığında son dönemlerdeki diğer modeller gibi normal bir bataryaya sahip olduğu söylenebilir. Özellikle gamerler için bu bataryanın ihtiyacı karşılayabileceği de görülmekte. İşlemcisinin de iyi olmasından dolayı oyun açısından sizlere güzel bir hizmet sunabilecek.

Huawei P40 modeli kamera özellikleri piyasadaki pek çok modeli arkasında bırakmış durumda. Arka kamera sayısı 4 olarak görülen bu modelin 4 kamera içerisinde periskop kamera ayrıcalığı da yer almakta. Ayrıca periskop kameranın 10X zoom özelliğine sahip olacağı da bildirilmiş. Bu sayede uzak olan nesneleri güzel bir şekilde odaklamak da mümkün hale geliyor.

Şarj özelliğini merak edenler için de kablosuz hızlı şarj özelliğinin modele eklenmiş olduğunu belirtmekte fayda var. Son dönemlerdeki modellerin pek çoğunda hızlı şarj özelliği bu modelde de yer alıyor. Bu sayede kısa bir zaman içerisinde telefonu tam olarak şarj etmek mümkün hale gelmekte. Ayrıca kablosuz olma özelliği de modele bir ek özellik vermekte. Telefonun kaç saatte şarj ettiği henüz yapılan açıklamalarda ne yazık ki paylaşılmamış.

Bu modelin en çok tercih edilme sebebinin de kamera özelliklerinin üst teknoloji kullanılarak geliştirilmesinden dolayı olacağı söylenebilir. Fotoğraflarının kaliteli olmasını isteyen kişilerin rahatlıkla Huawei P40 modelini tercih etmeleri önerilmekte. Telefonun 2020 yılının hangi ayında piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. Aynı şekilde fiyat açısından da henüz bir bilgi paylaşılmamış.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu