Telefon ve Tabletler

iOS 14.5 Yüklü iPhone Telefonunuzda Apple Watch İle Ekran Kilidi Açma Teknikleri

iOS 14.5 Yüklü iPhone Telefonunuzda Apple Watch İle Ekran Kilidi Açma Teknikleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi dönemiyle birlikte yüz maskeleri hayatımızın içerisinde yer aldı. Evden çıkarken en önemli yanımızda almamız ve kullanmamız gereken aksesuar haline geldi. Bu konu hakkında uzmanlar ise uyarı niteliğinde dışarı geçirdiğiniz süre zarfında maskeyi yüzümüzden çıkartılmamasını söylüyor. Türkiye’nin her yerinde zorunluluk haline gelenmiş durumdadır.

Teknoloji ile Yüz Maskelerin Birbirine Etkisi

Teknoloji açıdan olaya bakıldığı zaman zorlu bir süreç haline geldi. İphone kullanıcıları için Face ID açmalarında yüz görüntüsü gereklidir. Yüz maskeleri takılı halde iken kilidi açmak imkânsız hale geliyor. Apple ise bu soruna çözüm buldu. Yeni İOS 13.5 ile birlikte Apple kullanıcıların yüzünü güldürdü. İOS 14.5 ile birlikte de Apple Watch saat sahibi olan kişilerin yüzünü güldürdü. Yüzlerinde maske var iken ekran kilidi açma imkânı sunuyor. Bu yazımızda ise nasıl kullanım olacağına dair bilgiler yer almaktadır.

iOS 14.5 Yüklü iPhone’da Apple Watch İle Kilit Açma 

Yazının detaylarına başlangıç yapmadan evvel İphone’nuzun İos 14.5 ve Apple Watch saatinizde ise 7.4 olan yeni sürümlerin güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

Şimdi detayları anlatma kısmına geçiş yaparsak:
Telefonunuzdan ayarlar uygulamasına açın
Face ID ve parola kısmına gelin
Mevcut belirlediğiniz parolayı giriş yapın
Ardından açılan sayfada ise İOS 14.5 güncellenmesiyle birlikte yeni özellik haline gelen kilidi Apple Watch ile aç bölümüne giriş yapın. İphone’nunuz ile eşleştirildiğiniz Apple Watch burada karşınıza çıkacaktır. Karşınıza çıkan düğmeyi açmanız gerekir.

Her sistem de olduğu gibi burada da karşınızda uyarı butonu çıkacaktır. Bunu dikkatlice okumanız gerekir. Ardından aç diyerek onay vermeniz gerekir.
Şayet Apple Watch’unuz da parola tanımlanmadıysa bunu tekrardan ekleme yapmanız gerekir. Watch uygulamasına giriş yaparak parola ekleme işlemini yapabilirsiniz. Ardından tekrar Face ID ve Parola sayfasına geri dönüş yapmalısınız. Son adım olan dördüncü adımı ise tekrarlamanız gerekir. Artık kilidi Apple Watch ile açma özelliği etkinleştirdiniz. Apple Watch ile Face ID şeklinde İphone ekran kilidini istediğiniz zaman açış yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu